تهران بعنوان ویترین گردشگری کشور شناخته می شود

تهران بعنوان ویترین گردشگری کشور شناخته می شود

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر سفرهای هوایی، گردشگری و زیارتی استان، پایتخت را ویترین کشور نامید و اظهار داشت: استان تهران با وجود ۲ هزار و ۵۰۰ دفتر گردشگری، ۸۰ درصد ظرفیت کشور را در این عرصه به خود مختص کرده است.


امیر پویان رفیعی شاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: با عنایت به وجود فرودگاه امام خمینی(ره) در تهران، توریستهای خارجی دست کم یک شب را در تهران سپری می کنند.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر سفرهای هوایی استان تهران بیان نمود: از حیث واحد های اقامتی هرچند زیر ساخت ها در استانهای خراسان رضوی و هرمزگان بیشتر است اما به لحاظ دفاتر مسافرتی تهران ویترین کشور به حساب می آید.
وی در پاسخ به این سؤال که انتشار کرونا چه میزان خسارت به دفاتر و فعالان گردشگری وارد کرده است تصریح کرد: میزان خسارت معلوم نیست اما کرونا سبب شد تا ۸۰ درصد دفاتر تعطیلی موقت را تجربه کنند.
رفیعی شاد با اشاره به اینکه در دولت گذشته از این واحدهای زیان دیده حمایتی نشده است، اظهار داشت: این فقدان حمایت، سبب شد تا نیروهای توانمند این صنعت کار خویش را ترک کرده و در دیگر صنوف فعالیت کنند.
رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر مسافرتی گردشگری و زیارتی استان تهران، با اشاره به اینکه برگشت نیروها دشوار می باشد اضافه کرد: در پسا کرونا مهم ترین چالش بزرگ ما در ارتباط با نیروی انسانی خواهد بود.
وی افزود: با عنایت به ضد و نقیض بودن آمارها زیان ها، رقم کمک های دولتی چشمگیر نیست و بیشتر به شکل اعطای وام به این دفاتر بوده است.
رفیعی شاد ضمن اشاره به تزریق گسترده واکسن و کاهش همه گیری این بیماری در کشور، به مبحث وضعیت حضور توریستهای خارجی در تهران و کشورمان پرداخت و اظهار داشت: هم اکنون هتل های شهر پروتکلهای لازم را مد نظر خود قرار داده و بیشتر توریستهای خارجی به صورت محدود و در چارچوب گروههای کمتر از ۱۰ نفر از اروپا و ترکیه به ایران سفر می کنند.

1400/09/05
13:32:09
5.0 / 5
245
تگهای خبر: اقامت , توریست , سفر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بریونی