دارابی:

با سونامی گردشگری در پساکرونا مواجهیم

با سونامی گردشگری در پساکرونا مواجهیم

به گزارش بریونی قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور با اشاره به اینکه باید آماده میزبانی مردم در عید نوروز شویم، اظهار داشت: در شرایطی که جهان واکسیناسیون فراگیر را دستور کار قرار داده و سبک زندگی با کرونا هماهنگ شده با سونامی گردشگری مواجه خواهیم بود.


به گزارش بریونی به نقل از خبرگزاری ایرنا از میراث آریا علی دارابی با حضور در هفدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی، ضمن تبیین وضعیت جهان در دوران کرونا و بعد از آن بیان کرد: این همه گیری خسارت عظیمی به گردشگری و اقتصاد آن وارد کرده است و میلیونها نفر را به کام مرگ کشانده و خیلی از عزیزان مان را در این دوران از دست داده ایم، اما به ما فهماند همانند جهان درحال تغییر، باید تغییر و به سرعت تحولات را تحلیل نماییم و نسبت به آن واکنش نشان دهیم. یکی از این تحولات توسعه روابط عمومی و ارتباطات و نقش آن در دوران کرونا و بعد از آنست.
قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی با اشاره به برنامه های وزارتخانه در نوروز، اشاره کرد: هرچند شرایط کرونا و اتفاقات آنرا نمی دانیم اما خودمان را باید آماده میزبانی مردم در عید نوروز نماییم. در شرایطی که جهان واکسیناسیون فراگیر را دستور کار قرار داده و سبک زندگی نسبت به این مساله هماهنگ شده است با سونامی گردشگری مواجه خواهیم بود.
او افزود: جهان در قرن بیست و یکم گرفتار تغییرات مهمی شده است. از دهکده جهانی به شبکه جهانی رسیده ایم. نقش آفرینی رسانه ها، رسانه های نوین، جابجایی نسل ها و تغییر مولفه های قدرت همچون خاصیت های این دگرگونی است. روابط عمومی ها بایستی مختصات جهان فعلی را بشناسد.
دارابی با تاکید بر رشد قابل توجه موزه ها بعد از انقلاب اظهار داشت: پیش از انقلاب در کشور مجموعا ۴۵ موزه داشتیم، اما امروز در کشور چه در سطح موزه های دولتی و چه خصوصی به ۷۵۰ موزه رسیده ایم. ایران با ۲۶ اثر ثبت جهانی شده جزو ۱۰ کشور برتر دنیا و در آسیا حائز رتبه سوم است. هرچند در جذب گردشگر، درآمد و رونق کسب وکار وضعیت خوبی نداریم و این عدد نسبت به سرمایه های فرهنگی و طبیعی ما کم است و بایستی نسبت به آن با برنامه قدم برداریم.
معاون میراث فرهنگی اضافه کرد: در حقیقت روابط عمومی ها پل ارتباطی مردم با دستگاهها هستند و در درون سازمان می توانند بعنوان رکن انسجام بخش باشند و بهره برداری یک سازمان را بالا ببرند.منبع:

1400/11/01
19:17:23
5.0 / 5
393
تگهای خبر: دستگاه , طب , گردشگری , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بریونی