رئیس علوم پزشكی همدان:

کبودرآهنگ در وضعیت قرمز کرونائی قرار گرفت

کبودرآهنگ در وضعیت قرمز کرونائی قرار گرفت

ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: از نظر رنگ بندی کرونائی هم اینک کبودرآهنگ در وضعیت قرمز، بهار، ملایر و نهاوند در وضعیت نارنجی و شهرستان های همدان، تویسرکان، اسدآباد، رزن و درگزین در وضعیت زرد کرونائی هستند.


محمد مهدی مجذوبی روز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: موارد جدید مرگ با تست پی سی.آر مثبت در هفته گذشته در مجموع چهار نفر بوده این در حالیست که این آمار در هفته ماقبل ۹ نفر بوده است.
وی افزود: از چهار مورد مرگ ناشی از کرونا در هفته گذشته، هر چهار نفر بالای ۸۰ سال بوده و سه نفر از آنها واکسن کرونا را تزریق نکرده بودند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: مجموع مراجعان به مراکز ۱۶ ساعته و اورژانس در هفته گذشته نسبت به هفته قبل ۹ درصد کاهش داشته است.
مجذوبی افزود: تعداد موارد جدید بستری بیمارستانی ۳۴۳ بیمار بوده که در هفته گذشته با ۷.۸ درصد افزایش به ۳۷۰ بیمار افزوده شد.
وی پیش بینی کرد: باتوجه به کاهش میزان مراجعه سرپایی به مراکز درمانی به طور قطع شمار بستری هم در ایام آینده روند نزولی داشته باشد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان های استان همدان با علایم تنفسی مشکوک و قطعی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۶۷۶ مورد بوده است.
مجذوبی اشاره کرد: ۴۸ بیمار بستری جدید مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته داشته ایم که از این تعداد هشت بیمار در بخش آی. سی. یو پذیرش شدند.
وی افزود: هم اینک شمار بیماران بستری در بخش آی. سی. یو به ۸۵ نفر رسیده که وضعیت ۲۹ نفر از این تعداد وخیم گزارش شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان درباره وضعیت واکسیناسیون در این استان نیز گفت: درصد پوشش واکسیناسیون نوبت اول بالای ۱۸ سال به ۹۳.۱ درصد، نوبت دوم ۸۴.۵ و نوبت سوم ۴۶.۸ درصد رسیده است.
مجذوبی افزود: همین طور درصد واکسیناسیون گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در نوبت اول ۹۴.۸ درصد و نوبت دوم ۸۲.۹ درصد بوده و این عدد برای گروه سنی پنج تا ۱۱ سال در نوبت اول ۲۴.۷ درصد و نوبت دوم ۱۰.۶ درصد گزارش شده است.
وی خواهان رعایت پروتکلهای بهداشتی خصوصاً در نماز عید سعید فطر شد و اظهار داشت: طبق رنگ بندی کرونائی میزان ظرفیت مورد استفاده در فضاهای بسته در مناطق قرمز ۳۰درصد، نارنجی ۵۰ و زرد ۷۰ درصد است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان از نمازگزاران خواست نماز عید فطر را در فضای باز و با رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار کنند.منبع:

1401/01/27
20:01:09
5.0 / 5
192
تگهای خبر: بیماران , پزشك , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بریونی