مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری تهران تاكید كرد

مقابله با سرشاخه های کار الزامی کودکان

مقابله با سرشاخه های کار الزامی کودکان

به گزارش بریونی، مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران یکی از مولفه های لازم برای ساماندهی کودکان کار را توجه به شخصیت و استعدادهای این کودکان دانست و اظهار داشت: همزمان باید ورود کودکان اتباع خارجی و مقابله با سرشاخه هایی که این کودکان را به کار الزامی می گمارند در دستور کار قرار دهیم.


به گزارش بریونی به نقل از ایسنا، احمد احمدی صدر در حاشیه برگزاری مراسم هفته ملی کودک که با حضور ۱۰۰۰ کودک در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار شد، در تشریح روند ساماندهی کودکان کار و خیابان، اظهار داشت: ساماندهی کودکان چند مولفه دارد که یکی از آنها ساماندهی مبحث ورود کودکان اتباع خارجی به شهر تهران است. از طرفی مقابله با سرشبکه هایی که کودکان را استثمار می کنند و قانون هم در مورد این مورد به روشنی اظهار نظر کرده است.
وی اضافه کرد: کودک آزاری به این معنا که افراد کودکان را به انجام کار الزامی می گمارند که مطابق قانون باید با آنها برخورد شود. بدون شک اگر این موارد صورت گیرد و ادامه داشته باشد سر چهارراه ها همچنان شاهد حضور این کودکان خواهیم بود و اگر با این مولفه ها ساماندهی صورت گیرد از تعداد آنها در چهارراه های شهر تهران کاسته خواهد شد.
احمدی صدر افزود: طرح ساماندهی به معنای این که این کودکان از سطح شهر جمع آوری شوند و باردیگر در یک سیکلی به چهارراه های شهر برگردند، کار درستی نیست. بدون شک کار درست اینست که به شخصیت این کودکان دقت نماییم. این کودکان افرادی هستند که می توانند برای کشور مثمر ثمر باشند و افتخار بیافرینند. بر همین مبنا ما طرح ساماندهی که حدود ۳۲ مرحله انجام شده است را آغاز نکردیم. چون که اعتقاد داریم اجرای چنین طرحی پاسخگو نیست. معتقدیم باید به استعدادهای آنها همچون کودکان خانواده خود دقت کنیم و در این راه باید از ظرفیت های موجود در شهر تهران بهره بگیریم.
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، تصریح کرد: اولویت ما مشاوره با این کودکان است و در مرحله بعد تذکر به والدین و متولیانی که این کودکان را به کار الزامی می گمارند، طرح تربیتی و استعدادیابی داریم که آنرا برای این کودکان پیگیری خواهیم کرد و بگونه ای به آنها توجه می نماییم که آنها هم متوجه ما شوند. ما مبحث آموزش و حرفه و فن را برای آنها پیگیری خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: خانواده نیازمند بعد از برطرف شدن نیازش، برای به کار گماردن کودکان برای کار الزامی ادامه نمی دهد؛ اما خانواده ای که فرزندان زیادی در خیابان دارد و درآمدهای بالایی همچون ماهی ۵۰ میلیون تومان به دست می آورد در واقع کودک خویش را استثمار می کند.
به گفته احمدی صدر، شهرداری تهران در این مرحله نقش حمایتی دارد و فراتر از زیرساخت ها در اختیار این کودکان امکانات قرار می دهد. بیشتر از ۳۰ مدرسه ویژه کودکان کار درحال بهره برداری قرار گرفته اما کافی نیست. باید تمام این مدارس به مراکز استعدادیابی تبدیل شوند و دستگاههای حمایتی همچون بهزیستی و کمیته امداد از خانواده ها حمایت کنند.
وی افزود: چاره عاری شدن خیابان ها از این کودکان، توجه، شناخت و استعدادیابی این کودکان است و البته همزمان باید مقابله با سرشاخه ها و پیشگیری از ورود کودکان اتباع خارجی و مهاجرت های در رابطه با این مورد صورت گیرد. امیدواریم تا آخر سال جاری شاهد بروز اتفاقات جدید در این عرصه باشیم.1401/07/27
09:03:26
5.0 / 5
182
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دستگاه , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بریونی