گزارشی از استعداد شهرستان ریگان برای میزبانی های كشوری

تمرین فوتبال در بلندترین تپه های شنی ایران

تمرین فوتبال در بلندترین تپه های شنی ایران

ایرنا- چند روز گذشته تپه های شنی ریگان که بعنوان بلندترین تپه های شنی کشور شناخته می شود میزبان فوتبالیست های جوان این شهرستان بوده است.


به گزارش بریونی به نقل از خبرگزاری ایرنا تمرین بازیکنان تیم منتخب امیدهای شهرستان ریگان در تپه های شنی ریگان درحالی است که هم این بازیکنان از انتخاب محل مذکور برای تمرین رضایت دارند و هم مسئولان شهرستان می گویند که این تپه ها استعداد و ظرفیت میزبانی برای مسابقات کشوری فوتبال ساحلی را داراست.
تپه های شنی شهرستان ریگان - در شرقی ترین نقطه استان کرمان و در همسایگی استان سیستان و بلوچستان- همچون مناطق منحصربه فرد گردشگری نیز بشمار می رود.
برخی کویرشناسان، کارشناسان گردشگری و مسئولان شهرستان ریگان تا حالا بارها این تپه ها را بلندترین تپه های شنی در ایران و حتی جهان معرفی کرده اند؛ این تپه ها دارای وسعتی افزون بر ۳۰ کیلومترمربع و در بعضی نقاط ارتفاع ۷۵ متری هستند که محلی برای برگزاری مسابقات مختلف مانند شترسواری، رالی سرعت، موتور سواری و... نیز محسوب می شوند.
آنطور که اهالی و مسئولان شهرستان ریگان می گویند باتوجه به وزش بادهایی که در این منطقه در روزهای مختلف سال جریان دارد و نیز حرکت های شن های روان، تپه های شنی گاه شکل هایی زیبا و ارتفاع بسیاری به خود می گیرند که گمان می شود نقاشی شده اند.
صرفنظر از زیبایی های تپه های شنی و محل برگزاری مسابقات مختلف ورزشی یا بومی، از این تپه های شنی بعنوان شن درمانی نیز استفاده می شود و برخی با کندن چاله داخل شن، قسمت هایی از بدن خودرا زیر شن برای ساعت هایی نگه می دارند و معتقدند که خاصیت درمانی حتی بهتر از چشمه های آب گرم دارد.
مسئول هیات فوتبال ریگان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا دراین زمینه توضیح داد: طی روزهای اخیر بازیکنان و کادر فنی تیم منتخب فوتبال امیدهای ریگان، بلندترین تپه های شنی ایران واقع در این شهرستان را برای تمرین های خود انتخاب نموده اند و در آنجا تمرین های خودرا انجام می دهند.
محمد رضا نوابی اضافه کرد: این تمرین ها همه روزه در این مکان بکر برگزار می گردد و مورد توجه این ورزشکاران نیز قرار گرفته است.


مسئول هیات فوتبال ریگان با اشاره به این که بلندترین تپه های شنی ریگان یکی از مناطق گردشگری و ورزشی بشمار می رود بیان کرد: این تپه های شنی ظرفیت برگزاری مسابقات کشوری فوتبال ساحلی را دارد.
نوابی با اشاره به قابلیت های تیم فوتبال امید ریگان باوجود محرومیت های این شهرستان اظهار داشت: تیم فوتبال امید شهرستان ریگان سابقه قهرمانی و نایب قهرمانی استان را در کارنامه دارد.
مسول هیات فوتبال ریگان عنوان کرد: این تیم همین طور بتازگی در استانهای همجوار شهرستان ریگان مسابقاتی را انجام داده که قهرمانی را در پی داشته است.
نوابی در عین حال با اشاره به ظرفیت ها و استعدادهای جوانان و نوجوانان ورزشکار در این شهرستان محروم، حمایت استان و کشور از تیم فوتبال امید شهرستان را خواهان شد.
شهرستان ریگان با بالاترین ضریب محرومیت در سطح کشور در فاصله ۲۸۵ کیلومتری جنوب شرق مرکز استان کرمان قرار دارد.


منبع:

1400/07/12
22:15:39
5.0 / 5
255
تگهای خبر: زیبایی , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بریونی