جمشید حمزه زاده مطر كرد؛

بازنگری در برنامه ملی توسعه گردشگری

بازنگری در برنامه ملی توسعه گردشگری

به گزارش بریونی دبیر مجمع تشكل های گردشگری كشور اظهار داشت: بازنگری و یا تدوین ملی برنامه گردشگری بامشاركت بخش خصوصی در دستور كار سازمان میراث فرهنگی قرار گیرد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی و جمعی از سفرای كشورهای خارجی امروز سوم بهمن ماه در سالن خلیج فارس محل دائمی نمایشگاه های تهران در حال برگزاری است.
در این برنامه جمشید حمزه زاده دبیر مجمع تشكل های گردشگری كشور اظهار داشت: گردشگری موضوعی نیست كه كشورها مواهب و دستاوردهای آن را نادیده بینگارند. جهانی پیش رو جهانی بدون مرز و پر از تجربه و آگاهی های بیشمار است.
حمزه زاده اضافه كرد: بخش خصوصی و تشكل های گردشگری در سه دهه گذشته با تمام توان در عرصه خدمت گذاری به گردشگران خارجی و داخلی تلاش فراوانی داشته و فراز و نشیب های متعددی را تجربه كردند. از رئیس جمهور، رئیس سازمان میراث فرهنگی، نمایندگان مجلس و همه مسئولان انتظار می رود در شرایط كنونی كه نقش محوری گردشگری در این مقطع زمانی حساس بیش از پیش هویدا شده با اعتماد به بخش خصوصی و حركت در جهت تسهیل و روان سازی فعالیت های گردشگری از تجربه و توان بخش خصوصی در اركان اصلی سیاست گذاری و تصمیم گیری برای گردشگری در سطح گسترده تر و عمیق تری استفاده گردد.
وی تاكید كرد: تحمیل مالیات های سنگین، جرایم بیمه ای تأمین اجتماعی، وام های گران، هزینه های بالای تأمین مالی، فقدان برنامه جامع توسعه گردشگری، برخوردهای سلیقه ای سازمان های مرتبط، عدم وجود قوانین تسهیل كننده و متناسب و اجرای نادرست قوانین موجود و عدم توجه به گردشگری پایدار همچون موانع پیش روی توسعه صنعت و فعالان بخش خصوصی است.
دبیر مجمع تشكل های گردشگری كشور خاطرنشان كرد: پیشنهاد می گردد بازنگری و یا تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری با مشاركت تمام عناصر و اركان دولتی و بخش خصوصی در دستور كار سازمان قرار گیرد. كارگروهی در باره توسعه پایدار گردشگری متشكل از بخش های دولتی و خصوصی دست اندركار تشكیل شده و ضمن برنامه ریزی لازم مبحث توسط كارگروه مزبور پیگیری شود.
حمزه زاده تصریح كرد: پیشنهاد می گردد جایگاه مناسبی برای تشكل های گردشگری در نظر گرفته شود و بعضی از فعالیت های اجرایی سازمان به این تشكل ها واگذار شود.
وی خاطرنشان كرد: با عرضه مشوق های مالی و غیرمالی زمینه را برای ورود سرمایه های داخلی و خارجی به گردشگری فراهم نماییم.
 

1396/11/03
15:16:22
5.0 / 5
4776
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بریونی