مدیركل امور بانوان شهرداری تهران خبر داد

آغاز فعالیت ۷ شهردخت در تهران طی هفته جاری

آغاز فعالیت ۷ شهردخت در تهران طی هفته جاری

به گزارش بریونی، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از آغاز فعالیت هفت «شهردخت» در تهران طی هفته جاری اطلاع داد.


به گزارش بریونی به نقل از ایسنا، مریم اردبیلی در آئین افتتاح «شهردخت» و سالن کنفرانس بوستان بانوان در منطقه ۱۹ در چارچوب پنجاه و پنجمین پویش افتخار و امید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال قبل در روز دختر شهردار تهران وعده راه اندازی چهار شهردخت را مطرح نمودند که در همین راستا این مجموعه ها در تهران راه اندازی و آماده بهره برداری شد؛ اما افتتاح آنها زمانبر شد و به روز دختر امسال موکول شد. بر همین مبنا یک مجموعه شهردخت پیش تر در منطقه ۶ به بهره برداری رسید. امروز هم سه شهردخت در مناطق ۱۹، ۲۰ و مجموعه شهردخت شماره ۲ در منطقه ۶ به بهره برداری می رسد.
وی افزود: همینطور ساختمانی در منطقه ۸ وجود داشت که کاربری آن برای خیریه بود و سال ها بدون فعالیت رها شده بود که با تغییر کاربری به شهردخت تبدیل شد. در منطقه ۲ هم شهردختی داریم که با عنایت به مشکلات حوزه ایمنی که داشت بهره برداری آن متوقف گردید ولی در هفته جاری در مجموع هفت شهردخت در تهران مشغول فعالیت خواهند شد.
وی تصریح کرد: در گذشته زیرساختی با عنوان شهربانو در همه مناطق تهران بوجود آمده بود که تمام الزامات فراغتی، تفریحی و اجرای برنامه های فرهنگی و مشاوره ای برای بانوان را داشت اما با عنایت به این نیاز سنجی که انجام شد برخی فعالیت ها برای دختران و بانوان جوان از شکل فناوری و استارت آپی نیازمند مکانهای جدیدی بود که برای شتابدهی این اقدامات شهردخت ها ویژه فعالیت دختران و خانم های جوان راه اندازی شد تا فعالیتهای فناورانه شهر در آنها پیگیری شود.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در تشریح شیوه فعالیت «مجموعه های شهردخت» اظهار داشت: شهردخت بعنوان مرکز ایده پردازی، خلاقیت و نوآوری دختران جوان به منظور ایجاد محیطی پویا و با انگیزه برای حضور دختران و تشویق آنان به تفکر خلاق دختران راه اندازی می شود. بر همین مبنا شهردخت منطقه ۱۹ به مساحت ۵۵۰ متر مربع در سه طبقه با زیربنای ۱۷۰۰ متر مربع شامل اتاق های مختلف راه اندازی شده است. این فضا در جهت افزایش فرصت های عادلانه برای دسترسی دختران به عرصه های عمومی و شهری با عرضه برنامه های آموزشی، توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۱۹ بوجود آمده است.
منبع:

1402/02/31
01:50:09
5.0 / 5
297
تگهای خبر: آموزش , شكلات , طب , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بریونی