محققان سوئدی پی بردند؛

شیر پروبیوتیك با كاهش عوارض حاملگی همراه است

شیر پروبیوتیك با كاهش عوارض حاملگی همراه است

بریونی: مطالعه جدید نشان داده است باكتری های خوب موجود در شیر پروبیوتیك با كاهش خطر عوارض حاملگی مرتبط می باشد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، باكتری های خوب موجود در شیر پروبیوتیك غالبا حاوی خواص متعددی برای سلامت هستند. مطالعه جدید محققان دانشگاه ساهلگرنسكا گوتنبرگ سوئد نشان داده است زنان حاملگی كه شیر حاوی باكتری های پروبیوتیك می نوشند كمتر با زایمان زودرس یا پره اكلامپسی (فشارخون بالا در بارداری) مواجه می شوند.
البته به قول محققان زمان مصرف شیر پروبیوتیك بسیار مهم است. زنانی كه شیر پروبیوتیك در اوایل حاملگی شان نوشیده بودند، ۲۱ درصد كمتر زایمان زودرس داشتند. به قول محققان این تاثیر در مورد زنانی كه قبل یا پس از حاملگی چنین شیری نوشیده بودند وجود نداشت.
در مورد عارضه پره اكلامپسی هم، ۲۰ درصد كاهش در مورد زنانی كه اواخر حاملگی شان شیر پروبیوتیك نوشیده بودند مشاهده شد، و در زنانی كه در ابتدای شروع حاملگی یا پیش از حاملگی این شیر را مصرف كرده بودند مشاهده نشد.
مهسا نوردویست، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «مصرف محصولات شیر پروبیوتیك در طول اوایل حاملگی ریسك زایمان زودهنگام را می كاهد و مصرف این محصولات در طول نیمه آخر حاملگی احیانا ریسك فشارخون بالا در طول حاملگی را می كاهد.»
تیم تحقیق داده های بیش از ۷۰ هزار حاملگی را در نروژ بررسی كردند. این مطالعه بلندمدت از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۸ را شامل می شد.
به گفته نوردویست، «هر دو عارضه پره اكلامپسی و زایمان زودهنگام بواسطه میزان بالا التهاب در بدن روی می دهد. از اینرو به نظر می رسد پروبیوتیك ها باعث كاهش التهاب و در نهایت این خطرات می شوند.»
البته وی تاكید می كند كه هنوز تاثیر مصرف پروبیوتیك برای پیشگیری از این عوارض حاملگی به اثبات نرسیده و نیاز به مطالعات بیشتری در این زمینه است.

1396/12/02
09:20:51
5.0 / 5
4626
تگهای خبر: محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بریونی