افزایش قیمت هتل ها در عید نوروز

افزایش قیمت هتل ها در عید نوروز

به گزارش بریونی رئیس جامعه هتلداران اظهار داشت: هر سال توافق می نماییم كه افزایش نرخ نوروزی نداشته باشیم، امسال هم این مورد را با سازمان میراث مطرح و اعلام كردیم بعضی از استان ها تخفیف هم می دهند.به گزارش بریونی به نقل از مهر، چند روز پیش علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری در حاشیه جلسه هیات دولت به خبرنگاران اظهار داشت: «برای كاهش قیمت هتل ها با هتلداران تفاهم كردیم. مدیران كل ما در چند استان توانسته اند با هتلداران تفاهم كنند تا كاهش قیمت هم داشته باشیم كه این كاهش قیمت اعلام می گردد. دستگاه های دولتی در روزهای تعطیلات نوروز نظارت دقیقی خواهند داشت تا قیمت هتل ها افزایش نیابد. پیش بینی ما این است كه امسال سفرهای بیشتری نسبت به سال گذشته در روزهای نوروز داشته باشیم.»
در همین راستا جمشید حمزه زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران به خبرنگار مهر اظهار داشت: توافق كردیم كه هیچ یك از هتل ها در ایران و در روزهای نوروز افزایش قیمتی نداشته باشند و اتفاقا تخفیف های ده تا ۴۰ درصدی هم اعلام كنند. فهرست هتلداران در استان هایی كه این تخفیف ها را در نظر خواهند گرفت طی چند روز آینده اعلام می گردد.
وی در پاسخ به اینكه پیش از توافق با سازمان میراث فرهنگی هتلداران هر سال از عدم افزایش قیمت هتل ها در روزهای نوروز خبر می دادند اظهار داشت: پیش از این هر سال اعلام می كردیم كه هتل ها كاهش قیمت دارند اما سال های گذشته بعضی از هتل ها افزایش قیمت چشم گیری در روزهای نوروز داشتند ولی امسال همگی توافق كردیم افزایشی نداشته باشیم.
حمزه زاده بیان كرد: در طول سال با آژانس های مسافرتی همكاری می نماییم كه به تورهای گردشگری تخفیف های ویژه ای در جهت ارزان سازی سفر بدهند.
حمزه زاده بیان كرد: بحث مطرح شده دیگر درباره این بود كه هتلهای برخی استانها جامعه را بعنوان یك تشكل ثبت نكرده بودند قرار شد كه آنها هم برپایه تیپ مشخصی كار كنند این مورد به یكپارچگی تشكل ها كمك می نماید. چون برپایه ماده ۹۸ برنامه ششم توسعه تاسیسات گردشگری مشمول نظام صنفی نمی شوند در این راستا حتی مهمانپذیرها هم باید خویش را تطبیق دهند.
 

1396/12/07
15:40:08
5.0 / 5
5168
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بریونی