نمایشگاه بوم گردی در برج میلاد راه اندازی شد

نمایشگاه بوم گردی در برج میلاد راه اندازی شد

بریونی: اولین نمایشگاه بوم گردی و صنایع دستی برج میلاد با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیرعامل برج میلاد راه اندازی شد.به گزارش بریونی به نقل از روابط عمومی برج میلاد، علی درویش پور مدیرعامل برج میلاد تهران در ابتدای این مراسم كه بامداد امروز (۲۱ اسفند ماه) در سایت نمایشگاهی برج میلاد، برگزار شد، اظهار داشت: صنایع دستی ایران از زیبایی بالایی برخوردار می باشد كه باید به مردمان جهان معرفی شود و خوشحالیم كه در این نمایشگاه گوشه ای از هنرهای سنتی و صنایع دستی كشورمان به نمایش درآمده است.
وی اضافه كرد: این هنر صنعت علاوه بر این كه نشان دهنده اصالت فرهنگی و سنت های زیبای ماست در اشتغال زایی كارآفرینی و درآمدزایی هم تأثیرگذار است و می تواند نقش مهمی را ایفا كند.
درویش پور به نمایشگاه بوم گردی هم اشاره نمود و اظهار داشت: درواقع ایران یك قاره كوچك است و آب وهوای مطلوب و طبیعت زیبا سبب شده تا طبیعت گردی و بوم گردی در كشور ما از اهمیت بالایی برخوردار باشد و خوشبختانه در این نمایشگاه این فرصت فراهم گشته است تا این ظرفیت ها به نمایش گذاشته شود.
مدیرعامل برج میلاد بیان كرد: امیدوارم با برگزاری این نوع نمایشگاه ها بتوانیم در جهت اشتغال زایی و توسعه كسب و كار و استفاده هرچه بیشتر و بهتر از ظرفیت های گردشگری كشورمان گام برداریم.
در ادامه این مراسم محمد محب خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: معرفی جاذبه های گردشگری، داشته های فرهنگی تاریخی و ظرفیت های صنایع دستی، دستور كار سازمان میراث فرهنگی برای نوروز ۹۷ قرار گرفته است.
وی اضافه كرد: یكی از مهم ترین داشته هایی كه در كشور داریم و باید از این داشته ها به خوبی استفاده كرد، صنایع دستی و هم بوم گردی است كه البته یكی از ضعف های ما در این حوزه ها علی رغم برخورداری از داشته های مهم و ارزشمند، اطلاع رسانی و معرفی این داشته ها است.
وی ادامه داد: خوشبختانه با همكاری برج میلاد، امسال شاهد برگزاری دو نمایشگاه بوم گردی و صنایع دستی هستیم كه این نمایشگاه ها می تواند به معرفی داشته ها و ظرفیت های مهم كشور كمك نماید.
محب خدایی با اشاره به اهمیت بوم گردی و نقش آن در توسعه صنعت گردشگری اظهار داشت: یكی از مهم ترین ظرفیت های ما در حوزه گردشگری، بوم گردی است كه این مهم در نشان دادن فرهنگ میهمان نوازی و توسعه صنعت گردشگری تأثیرگذار است و باید با عنایت به این ظرفیت بتوانیم كدهای جدید جهانی در حوزه گردشگری و میزبانی و میهمان نوازی صادر نماییم.
محب خدایی به صنایع دستی هم اشاره نمود و اظهار داشت: ظرفیت های صنایع دستی ایران بر هیچ كس پوشیده نیست اما شاید یكی از مهم ترین ضعف های ما در این حوزه بسته بندی محصولات باشد، بنابراین امیدواریم شاهد این باشیم كه تولیدكنندگان داخلی از صنایع دستی ما به نحو احسن استفاده كنند تا بتوانیم فضایی را در دنیا برای معرفی این محصولات و صادرات بیشتر تولید نماییم.
پس از آخر مراسم افتتاحیه مدیرعامل برج میلاد به همراه معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نمایشگاه بوم گردی به صورت رسمی افتتاح شد و محب خدایی به بازدید از غرفه های این دو نمایشگاه پرداخت و در گفت وگو با غرفه داران نظرات پیشنهادی آن ها را بررسی كرد.
در نمایشگاه بوم گردی ۶۱ غرفه از ۳۱ استان كشور برگزار شده و ظرفیت های بوم گردی در این نمایشگاه برای علاقه مندان و سرمایه گذاران تشریح می گردد. نمایشگاه بوم گردی و صنایع دستی از ۲۱ تا ۲۵ اسفند و از ساعت ۱۰ تا ۲۱ در محوطه نمایشگاهی برج میلاد میزبان علاقه مندان است.

1396/12/22
22:02:58
5.0 / 5
4698
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بریونی