وزیر فرهنگ روسیه اعلام كرد؛

بازدید بیش از ۱۲۵ میلیون نفر از موزه های روسیه در سال ۲۰۱۷

بازدید بیش از ۱۲۵ میلیون نفر از موزه های روسیه در سال ۲۰۱۷

بریونی: وزیر فرهنگ روسیه اظهار داشت: درآمدهای حاصل از میزان بازدید ازموزه های این كشور طی ۵سال گذشته ۱۵۱درصد رشد داشته و این رشد شاید در هیچكدام از بخش های دیگر اقتصادی اتفاق نیفتاده است.به گزارش بریونی به نقل از مهر، ولادیمیر مدینسكی، وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه در سخنرانی خود در مجلس شورای فدراسیون این كشور اظهار داشت: در روسیه صف هایی طولاتی جهت شركت در كنسرت های موسیقی كلاسیك و نمایشگاه ها در موزه ها وجود دارد و به نام هنر، مردم در صف می ایستند.
وزیر فرهنگ روسیه در مورد میزان استقبال شهروندان روسیه از كنسرت ها و نمایشگاه ها اظهار داشت: طی دو سال گذشته، ما شاهد تقاضای وافر بلیط از جانب مردم در اجراهای موسیقی كلاسیك اركستر فیلارمونیك بوده ایم، گاهی مردم از شب قبل برای حضور در كنسرت های موسیقی كلاسیك در صف می ایستادند. در سال های اخیر فروش بلیط های اجرای موسیقی كلاسیك، ۲۷ درصد افزایش یافته است. شاید در هیچ كجای دنیا، شاهد این روند نباشیم.
وی در ادامه اضافه كرد: صف علاقه مندان، در نمایشگاه های برگزار شده از آثار آیوازوفسكی، سروف، ورشاگین كه همگی از نقاشان معروف روسیه هستند، زندگی فرهنگی شهروندان روسیه را از دیگر كشورها متمایز می سازد.
بر اساس این گزارش كه رایزنی فرهنگی ایران در روسیه آن را تهیه كرده و برای انتشار در اختیار مهر قرار داده است، مدینسكی همینطور اظهار داشت: در سال ۲۰۱۷ میزان استقبال از موزه های كشور به ۱۲۵ میلیون نفر بازدید كننده رسید كه این میزان تقریباً ۴۵ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۲ است.
به گفته وی، درآمدهای حاصل از میزان بازدید از موزه های فدراسیون روسیه شامل فروش بلیط، برنامه های ویژه و فروش كتاب، در خلال پنج سال قبل ۱۵۱ درصد رشد یافته است. مدینسكی اظهار داشت: «برای من جای تعجب است كه آیا بخش دیگری از اقتصاد كشور ما، با چنین رشدی در طول پنج سال قبل روبرو بوده است یا خیر!؟»
در عین حال، وزیر فرهنگ روسیه اظهار نمود كه این ارقام تنها مختص به موزه های هنر كلاسیك كشورش است و اگر ما تمامی موزه های كشور را در نظر بگیریم، این رقم به مراتب بیشتر خواهد بود.

1397/01/21
14:24:56
5.0 / 5
4418
تگهای خبر: فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بریونی