استاندار خوزستان:

دیواره سازه آبی شوشتر در معرض خطر است

دیواره سازه آبی شوشتر در معرض خطر است

بریونی: اهواز -  استاندار خوزستان اظهار داشت: دیواره سازه آبی شوشتر كه در آثار جهانی یونسكو ثبت شده در معرض خطر است و انتظار داریم برای ترمیم و حفظ آن اقدامات لازم صورت گیرد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، غلامرضا شریعتی پیش از ظهر امروز در كارگاه آموزشی حفظ سازه های آبی با اشاره به اینكه سازه های آبی در استان در سطح دنیا كم نظیر و بعضاً بی نظیر است، اظهار نمود: این سازه ها گنجینه آبی تاریخی دیرینه و زمینه شناخت میراث كهن این استان است.
استاندار خوزستان عنوان كرد: برای نجات این سازه ها، برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد چون كه تا امروز به هر طریقی كه عمل شده برای حفظ این سازه ها موفقیت آمیز نبوده است و باید رویكرد و روش جدیدی اتخاذ نماییم.
شریعتی ادامه داد: سازمان آب و برق استان خوزستان با وجودی كه متولی اصلی در این زمینه نیست در حد توان كمك هایی دارد كه البته برای حفظ این سازه ها كافی نیست و انتظار داریم سازمان میراث فرهنگی كه متولی اصلی است با برنامه مدون علمی و كارشناسی در جهت حفظ این بنیه ها تلاش كند.
وی اضافه كرد: برای این كار از ظرفیت بخش خصوصی هم می توان بهره برد همینطور سمن ها نقش مهمی در حفظ آنها می توانند داشته باشند.
استاندار خوزستان با اشاره به اینكه دیواره سازه آبی شوشتر در معرض خطر است، خاطرنشان كرد: انتظار داریم در جهت ترمیم و حفظ آن اقدامات لازم صورت گیرد.
شریعتی با اشاره به ظرفیت گردشگری سازه های آبی خوزستان بیان كرد: این ابنیه ظرفیت خوبی برای اشتغال و توسعه است اما متاسفانه ما در این زمینه كمتر بهره لازم را برده ایم.
استاندار خوزستان عنوان كرد: آمادگی داریم برای توسعه گردشگری و حفظ و صیانت از میراث فرهنگی و تاریخی خوزستان طرح جامع حفظ آثار میراثی و گردشگری استان با محوریت سازه های آبی را تدوین نماییم.
وی اضافه كرد: این مطالعه جامعه توسط چند مشاور صورت گیرد و سازمان میراث فرهنگی نسبت به تدوین آن اقدامات لازم را انجام دهد.
شریعتی با اشاره به اینكه استفاده خوزستان از گردشگری متناسب با داشته های آن نیست، اظهار نمود: باید تلاش نماییم میراث فرهنگی استان سهم خویش را داشته باشد و نقش خویش را ایفا نماییم.


1397/01/30
15:29:30
5.0 / 5
5111
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بریونی