معرفی هنرهای سنتی ایران در نمایشگاه فلورانس

معرفی هنرهای سنتی ایران در نمایشگاه فلورانس

به گزارش بریونی هشتاد و دومین دوره نمایشگاه بین المللی صنایع دستی فلورانس (آرتیجیانا) با حضور هنرمندان ایرانی و كانون جهان گردی و اتومبیل رانی در ایتالیا افتتاح شد.به گزارش بریونی به نقل از مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در این نمایشگاه كه در قلعه تاریخی «فورتزا دا باسو» در شهر فلورانس شروع به كار كرد، ۳۲ هنرمند ممتاز عرصه صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران به همراه نمایندگان كانون جهان گردی و اتومبیل رانی (به نمایندگی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) حضور دارند.
در این دوره از نمایشگاه، غرفه ایران با مساحت ۱۲۰ متر مربع، در سالن بین الملل قرار دارد و هنرمندانی از استان های تهران، اصفهان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، كرمانشاه، هرمزگان، جزیره قشم، خوزستان، زنجان و گلستان، در جهت توسعه صادرات صنایع دستی كشورمان، به تولید و عرضه محصولات و دست سازه های خود می پردازند.
گوهرتراشی، گبه، سوزن دوزی، گلیم، سنگ های قیمتی، زیورالات سنتی، جاجیم، پارچه های دست باف، فرش تركمن، شیشه گری، سفال، نقاشی روی شیشه، لباس سنتی، سوزن زنی، چرم، خاتم، مینا، قلم زنی روی مس، مینیاتور، نقاشی روی صدف، منبت كاری، نقاشی روی چوب، حصیربافی، ملیله كاری، مسگری، معرق چوب، انگشترسازی و پاپیه ماشه، رشته هایی هستند كه در این نمایشگاه به مخاطبان و بازدیدكنندگان معرفی می گردد.
در نمایشگاه فلورانس ۲۰۱۸ كه میزبان ۸۰۰ شركت تولید و فروش صنایع دستی و ده ها هنرمند از ۵۰ كشور جهان است، دیدارهایی در مورد توسعه صادرات صنایع دستی پیش بینی شده است.
اجرای موسیقی محلی كردی از دیگر برنامه هایی است كه در غرفه جمهوری اسلامی ایران اجرا خواهد شد.
این نمایشگاه همچون گذشته تلاش دارد با وارد كردن گوشه ای از هنرهای سنتی در قالب ابزار و وسایل كاربردی در زندگی روزمره انسان ها، رسالت خویش را به انجام برساند.
در آرتیجیانای فلورانس، علاوه بر معرفی صنایع دستی كشورهای مختلف جهان، بخش هایی به عرضه و نمایش خلاقیت های هنری، دكوراسیون داخلی، گیاهان دارویی، سوغات محلی و غذاهای سنتی اختصاص داده شده است.
این نمایشگاه كه تا ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ برپا خواهد بود، قدیمی ترین نمایشگاه صنایع دستی دنیا شناخته شده و هر ساله با استقبال چشمگیری از جانب علاقه مندان همراه است.

 

1397/02/03
16:01:52
5.0 / 5
4808
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بریونی