یافته جدید محققان اسپانیایی؛

مصرف مغزیجات آجیلی باعث افزایش قدرت باروری مردان می گردد

مصرف مغزیجات آجیلی باعث افزایش قدرت باروری مردان می گردد

بریونی: محققان عنوان می كنند مصرف منظم ۶۰ گرم مغزیجات آجیلی باعث افزایش قدرت باروری مردانی می گردد كه قصد پدرشدن دارند.به گزارش بریونی به نقل از مهر، محققان دانشگاه روویرا ویرگیل اسپانیا دریافتند رژیم غذایی سرشار از مغزیجات آجیلی می تواند تعداد اسپرم ها را تا ۲۰ درصد، قدرت حیات اسپرم را تا ۵ درصد، تحرك شان را تا ۶ درصد و مرفولوژی شان را تا یك درصد بالا می برد.
مصرف مغزیجات آجیلی همینطور باعث كاهش قابل توجه میزان تجزیه DNA اسپرم می شود؛ مشخصه ای كه ارتباط نزدیكی با ناباروری مردان دارد.
«آلبرتا سالاس هیوتوس»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «آلودگی هوا، سیگاركشیدن، و سبك رژیم غذایی غربی منجر به كاهش تعداد و كیفیت اسپرم مردان می گردد.»
وی در ادامه می افزاید: «این مطالعه از نقش سودمند مصرف مداوم مغزیجات آجیلی بر كیفیت اسپرم مردان و نیاز به پژوهش های بیشتر در مورد سفارش های رژیم غذایی خاص مردان حمایت می كند.»
مغزیجات آجیلی مواد غذایی سرشار از خیلی از آنتی اكسیدان ها (ویتامین C و E، سلنیوم و زینك)، امگا۳، و فولات و سایر مواد فیتوشیمیایی است.
سالاس هیوتوس عنوان می كند مردانی كه قصد پدرشدن دارند باید مغزیجات آجیلی را به رژیم غذایی شان بیفزایند.
در این مطالعه، تیم تحقیق ۱۱۹ مرد جوان سالم ۱۸ تا ۳۵ سال را مورد بررسی قرار دادند. به شركت كنندگان به مدت ۱۴ هفته به طورتصادفی رژیم غذایی عادی به سبك غربی فاقد مغزیجات آجیلی یا همراه با ۶۰گرم در روز مخلوط بادام، فندق و گردو داده شد.

1397/04/19
13:14:19
5.0 / 5
4427
تگهای خبر: رژیم , رژیم غذایی , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بریونی