برای گردشگران خارجی

كرایه اتاق هتلها دو نرخی می گردد

كرایه اتاق هتلها دو نرخی می گردد

بریونی: رئیس جامعه هتلداران كشور اظهار داشت: به دنبال نوسانات، دونرخی بودن ارز و تولید مشكل برای گردشگران خارجی در محاسبه نرخ كرایه اتاق هتلها، تصمیم گرفته ایم كه ابعاد دو نرخی شدن آن را بررسی نماییم.جمشید حمزه زاده به خبرنگار مهر اظهار داشت: به دنبال نرخ ارزی برای محاسبه كرایه اتاق گردشگران خارجی هستیم تا این كرایه ها دو نرخی شود مانند همه دنیا. هر كجا كه می روید هتل را با نرخ ارزی با شما حساب می كنند یك كشور نشان دهید كه با واحد پول خودش برای مسافران خارجی اتاق هتل رزرو كند.
وی اظهار داشت: این طح در مرحله بررسی است می خواهیم ببینیم اگر این اقدام سبب رضایتمندی مسافران خارجی می گردد آن را اجرا نماییم. از الان رایزنی با كارشناسان در این باره انجام شده است تا كم و كیف آن مورد بررسی قرار گیرد. این كار زمان بر است.
حمزه زاده بیان كرد: اكنون وضعیت فرق كرده است خیلی چیزها مقتضی روز است باید نرخ ارزی را به نرخ ریالی نزدیك كرده و آن را محاسبه نماییم ما كه نمی توانیم دلار را چند برابر با مسافر حساب كرده و یا نرخ را كمتر و بیشتر نماییم این اقدام حداقل سبب می گردد تا خیلی از ابهامات برطرف شده و برای هتلدار و مسافر فایده داشته باشد.
وی اضافه كرد: الان به واسطه نوسانات نرخ ارز دچار مشكل شده ایم اگر با مسافر خارجی دلار را با نرخ دولتی حساب نماییم یك قیمت است و اگر با نرخ آزاد هم حساب نماییم قاچاق به حساب می آید. این بلاتكلیفی سبب شده تا دو نرخی شدن كرایه اتاق ها در دستور بررسی قرار گیرد.

1397/05/06
14:09:26
5.0 / 5
5545
تگهای خبر: گردشگران , مسافران , هتل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بریونی