مونسان:

بزودی ۲۸۰ هتل ۴ و ۵ ستاره در ایران خواهیم داشت

بزودی ۲۸۰ هتل ۴ و ۵ ستاره در ایران خواهیم داشت

بریونی: رئیس سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: با اتمام پروژه های در دست اجرا تعداد هتل های چهار و پنج ستاره ایران به ۲۸۰ هتل خواهد رسید.به گزارش بریونی به نقل از مهر، مراسم افتتاحیه رویداد همدان پایتخت گردشگری كشورهای اسلامی در سالن همایش های استانداری همدان برگزار گردید در این برنامه علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جمع مهمانان حاضر در این مراسم اظهار داشت: جای خوشبختی است كه در اولین سال فعالیت دولت دوازدهم شاهد برگزاری رویدادهای ارزشمند بین المللی با محوریت گردشگری هستیم. برگزاری رویداد همدان ۲۰۱۸، تبریز ۲۰۱۸، جشن های ثبت جهانی آثار ایران و... نشاطی مضاعف به چرخه فعال گردشگری ایران داده است.
وی اظهار داشت: امروزه تردیدی برای مسئولان و برنامه ریزان توسعه باقی نمانده كه گردشگری بهترین ابزار برای توسعه پایدار با كمترین هزینه اقتصادی و اجتماعی و بیشتری بازده است.
مونسان افزود: سال ۲۰۱۷ در حالی از جانب سازمان ملل متحد، گردشگری پایدار، ابزار توسعه نام گرفته بود كه صنعت گردشگری همچنان به رشد خود ادامه داد. طبق آخرین آمار در سال ۲۰۱۷ شاهد رشد ۷ درصدی و جابجایی یك میلیارد و ۳۲۲ میلیون توریست بین المللی بوده ایم.
وی اظهار داشت: ایران با درك اهمیت صنعت گردشگری در اقتصاد جهانی و توسعه پایدار عزم خویش را برای ایفای سهم واقعی گردشگری كشورمان در اقتصاد داخلی و بین المللی جزم كرده است در این میان برگزاری رویدادهای بین المللی بعنوان یكی از ابزارهای كارآمد در معرفی مقاصد گردشگری می تواند نقش موثری در معرفی ظرفیت های این صنعت ایفا كند.
مونسان اظهار داشت: مبحث انتخاب یكی از شهرهای ایران بعنوان پایتخت گردشگری كشورهای آسیایی در سال ۲۰۱۸ در نشست مقامات ارشد گفتگوی همكاری آسیا كه در سال ۹۳ در بحرین برگزار گردید مطرح و مورد تایید نشست قرار گرفت. در همین راستا پیشنهاد شهر همدان از جانب ایران در دومین نشست وزرای گردشگری ACD عرضه و با استفاده از وزارت خارجه به دبیرخانه مجمع اعلام گردید.
وی افزود: انتخاب همدان بعنوان پایتخت گردشگری كشورهای آسیایی برگزاری كنمفرانس بین المللی همدان پایتخت گردشگری آسیای ۲۰۱۸ و برگزاری چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در همدان در كنار سایر رویدادهای برگزار شده در حال اجرا و رویدادهای آینده زمینه مناسبی برای تبلیغ ظرفیت های گردشگری استان است.
وی اضافه كرد: توزیع عادلانه ثروت از مسیر گردشگری میسر است. داشته های فرهنگی كشور از مسیر گردشگری قابل انتقال خواهد بود. تا پیش از دولت یازدهم در ایران ۱۲۵ هتل چهار و پنج ستاره داشتیم كه این تعداد به ۱۵۸ هتل رسیده است. با اتمام پروژه های در دست این تعداد به ۲۸۰ هتل خواهد رسید.

1397/06/07
13:35:34
5.0 / 5
5346
تگهای خبر: گردشگری , هتل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بریونی