سفرا و همسران آنها میهمانان خارجی همدان ۲۰۱۸ !، بنگلادش برنده شد

سفرا و همسران آنها میهمانان خارجی همدان ۲۰۱۸ !، بنگلادش برنده شد

بریونی: ازمهمانان خارجی كه از ۳۲ كشور عضو مجمع گفتگوی همكاری های آسیا جهت شركت در مراسم افتتاحیه رویداد همدان ۲۰۱۸ دعوت شده بودند، تنها سه كشور به ایران آمده و یقیه حضور در بنگلادش را ترجیح دادند.به گزارش بریونی به نقل از مهر، در مجمع گفتگوی همكاری های آسیا، شهر همدان از كشور ایران بعنوان پایتخت گردشگری كشورهای آسیایی انتخاب گردید و قرار بر این بود كه این شهر در سال ۲۰۱۸ میزبان باشد بنابراین از میهمانان خارجی زیادی برای حضور در این برنامه دعوت شد. همینطور از مدتها پیش برای حضور نمایندگانی از ۳۲ كشور عضو این مجمع هم برنامه ریزی های لازم و دعوتها انجام گرفته بود.
تغییر زمان برگزاری رویداد همدان ۲۰۱۸ از تیر به شهریور ماه كه گویا به درخواست استانداری بوده، به بهانه تطابق این رویداد باعث شد تا برخی ناهماهنگی ها در دعوت از میهمانان انجام گیرد و خیلی از آنها جهت شركت در مراسم شهریور ماه منصرف شوند.
در نهایت در مراسم روز پنجم شهریور كه مراسم افتتاحیه بود معاون مالی وزارت فرهنگ، مشاور گردشگری و یك فعال در زمینه تورگردانی از كشور افغانستان، چهار نفر از عراق، دو نفر از كامبوج به همراه معاون مدیركل توسعه گردشگری و همكاری های بین الملل، دبیركل مجمع ACD به همراه همسر و هماهنگی كننده ارتباطات سیاسی، سفیر اسپانیا در ایران به همراه دختر و همسر، سفیر آذربایجان به همراه دبیراول، سفیر گرجستان در ایران و راننده، دبیر اول سفارت ژاپن در ایران و راننده، رایزن اقتصادی ویتنام، سه نفر از سفارت كره جنوبی در ایران، سه نفر از سفارت فیلیپین در ایران، چهار نفر از سفارت بنگلادش، سفیر ازبكستان در ایران به همراه دبیر سوم سفارت پاكستان، چهار نفر از سفارت اندونزی و سه نفر از سفارت تایلند در این مراسم حضور پیدا كردند معمولا سفرای كشورهای خارجی در ایران همیشه در همه برنامه های سازمان میراث فرهنگی حضور دارند تا مسئولان این سازمان، برنامه خویش را بین المللی بنامند.
جالب اینجاست كه محمد محب خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی پاسخ خبرنگاران را در این باره اینطور داد كه میهمانان را دعوت كرده و الان از ۱۵ كشور به این برنامه آمده اند. منظور محب خدایی از میهمانان ۱۵ كشور احیانا همین سفرا و همسران آنهاست!
در نهایت پاسخ اصلی را دبیركل مجمع گفتگوی همكاری های آسیا داد و اظهار داشت: چون سمینار دیگری درباره جذب گردشگر در بنگلادش هفته دیگر برگزار می شود، اعضا به آن كشور می روند.
باندیت لیمچون افزود: ما سعی كردیم كه آنها به همدان بیایند اما در این فرصت كم توانستیم تنها بعضی از نمایندگان را با خود همراه نماییم و بقیه افراد به بنگلادش رفتند با این وجود من حتما درباره آنچه كه در همدان رخ داده صحبت می كنم و تبلیغ و اطلاع رسانی های لازم را انجام می دهم. در ماه اكتبر هم برنامه دیگری در ایران درباره جذب گردشگر برگزار می گردد و امیدواریم تبلیغات لازم را انجام دهیم.

1397/06/08
19:21:54
5.0 / 5
4755
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بریونی