رشیدی، معاون شهرداری اصفهان تشریح كرد

میدان تا میدان، رویداد بزرگ گردشگری روز اصفهان

میدان تا میدان، رویداد بزرگ گردشگری روز اصفهان

بریونی: رویداد بزرگ گردشگری میدان تا میدان، به مناسبت یكم آذر ماه روز اصفهان برگزار می شود.به گزارش بریونی به نقل از مهر، به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، در این برنامه كه یكی از مهم ترین برنامه های روز نكوداشت اصفهان است، ۷۰ گروه نمایشی و ۷۰۰ هنرمند، ۱۰۰۰ اجرای داستانی و روایتی را از میدان امام علی(ع) تا میدان امام خمینی(ره) اجرا خواهند كرد.
معاون اجتماعی و مشاركت های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در این رابطه اظهار داشت: برنامه میدان تا میدان برنامه ای است كه با هدف معرفی فرهنگ شهر اصفهان، تاریخ و گذشته این شهر به میهمانان خارجی و داخلی و شهروندان اصفهانی طراحی شده است.
وی افزود: در این برنامه، بازسازی تاریخی دوران صفوی و سلجوقی به نمایش گذاشته خواهد شد و بخشی از این برنامه در راه بازار اصفهان خواهد بود. معرفی جاذبه های گردشگری كمتر دیده شده و توجه به بازار سنتی اصفهان از اهداف این بخش است. یك سوی اجرای این برنامه ها میدان عتیق و سوی دیگر آن میدان نقش جهان است كه یادآور دو فضای تاریخی و پایتختی اصفهان در دوران سلجوقیه و دیگری پایتختی اصفهان در دوران صفویه است.
مرتضی رشیدی با اشاره به اینكه این برنامه از اول تا سوم آذر ماه برگزار می شود، اظهار داشت: شهروندان می توانند از ساعت ۱۴: ۳۰ تا ۱۷: ۳۰ این سه روز، از میدان امام علی تا میدان نقش جهان از این نمایش های تاریخی دیدن كنند.
وی اضافه كرد: به علت اینكه یكی از روزهای برگزاری این برنامه با جمعه تداخل دارد و بازار اصفهان در روز جمعه تعطیل می باشد، در این روز اجرای همه برنامه ها به عرصه میدان منتقل خواهد شد.
رشیدی با اشاره به میلاد حضرت رسول اكرم (ص)، اظهار نمود: برنامه های روز اصفهان به این مناسبت پیوند می خورد. به همین مناسبت از دوم تا چهارم آذر ماه در ورزشگاه پیروزی برنامه ای تحت عنوان "سلام حضرت دلبر" را برای عموم مردم در نظر گرفته ایم كه اجرای سالار عقیلی و سینا شعبانخوانی همچون بخش های این برنامه است.
وی با اشاره به اینكه آیین گشایش روز اصفهان، اول آذر ماه برگزار می شود افزود: در آیین گشایش روز نكوداشت اصفهان تعدادی از سفیران شهرهای خواهر خوانده و نمایندگان كلان شهرهای كشور حضور دارند.

1397/09/04
17:15:04
5.0 / 5
4379
تگهای خبر: اصفهان , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بریونی