ریل ماشین دودی قاجارها در شهرری كشف شد

ریل ماشین دودی قاجارها در شهرری كشف شد

بریونی: معاون میراث فرهنگی تهران از نمایان شدن ریل ماشین دودی دوره قاجار در خیابان مقابل امامزاده عبدالله شهر ری به دنبال انجام عملیات عمرانی شهرداری آگاهی داد.


به گزارش بریونی به نقل از روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران، محسن شیخ الاسلامی توضیح داد: به دنبال انجام عملیات عمرانی شهرداری ری، در پیاده رو خیابان قرار گرفته در مجاورت امامزاده عبدلله شهرری، پایه های ریل ماشین دودی دوره قاجار به مساحت حدود ۴۰ متر نمایان شد، بدین سبب در اولین قدم این مسیر و ریل های مشخص شده باید مرمت شوند و با كمك دستگاه هایی مانند شهرداری، ماشین دودی به صورت نمادین در كنار همان پایه قرار گیرد، چون ریل به دست آمده با آن ماشین هویت پیدا می كند.
او با بیان این كه اثر به دست آمده، هویت صنعتی و مدرنیته شدن تهران است، اشاره كرد: این نقطه می تواند قسمتی از هویت حمل و نقل درون شهری منطقه باز باشد. شیخ الاسلامی با بیان این كه دستگاه های مانند مترو می توانند در هویت دادن به این منطقه دخیل باشند، اضافه كرد: این سازه قدمت صنعت حمل و نقل ریلی و درون شهری تهران ار نشان داده است كه خود قسمتی از هویت منطقه است، بدین سبب آن باید حفظ شود، بدین سبب اولین قدم این است كه آن پایه ها حفظ و ریل مرمت شود.

1397/12/22
17:46:50
5.0 / 5
4460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بریونی