گزارش مهر از گردشگری رئیس ستاد سفر

غیبت معاون گردشگری كشور در مناطق گردشگری اما بحرانی

غیبت معاون گردشگری كشور در مناطق گردشگری اما بحرانی

به گزارش بریونی در حالیكه بیشتر از ۲۰ استان درگیر سیل هستند و مسافران زیادی به جهت بسته شدن راههای مواصلاتی در استان های گردشگری مانده اند، معاون گردشگری كشور به سیاحت در استان های دیگر می پردازد.


به گزارش بریونی به نقل از مهر، ولی تیموری معاون گردشگری كشور روزهای سوم تا ششم فروردین ماه از جاذبه های تاریخی و گردشگری استان های خراسان رضوی و جنوبی بازدید كرد در این فاصله یك آژانس گردشگری افتتاح نمود و از مردم خواست تا به بشرویه سفر كنند. این درحالی بود كه در این مدت سیل استان گلستان و فارس را گرفتار مشكل كرده بود و خیلی از گردشگران شرایط بحرانی را سپری می كردند.در روز ششم فروردین ماه ستاد هماهنگی خدمات سفر اعلام نمود كه ولی تیموری معاون گردشگری كشور به دنبال بارش شدید باران در استان فارس و جاری شدن سیل، جهت بررسی نحوه عرضه خدمات به مسافران نوروزی، راهی استان فارس می شود و به بررسی نحوه عرضه خدمات به گردشگران و مسافران نوروزی، اسكان اضطراری آنها، وضعیت اقامت و … می پردازد.او حتی در گفتگو با خبرنگاران اعلام نموده بود كه من بازدید از خراسان جنوبی را نیمه كاره رها كرده و در حال سفر به شیراز هستم.اما رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر به شهر ابركوه رفت نه شیراز! وی در آنجا درباره جاذبه های ابركوه سخن گفت سپس به آباده رفت و از آنجا صحبت های مدیران استان های یزد و فارس را درباره وضعیت گردشگران شیراز شنید!
در واقع معاون گردشگری كشور كه رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر هم هست و با همین عنوان به استان های كشور سفر می كند، مهمترین شهر گردشگری كشور كه درگیر مشكلات بسیاری شده بود را بازدید نكرد. حتی خیلی از خبرنگاران استان نسبت به او انتقاد كردند. به جای او اما معاون سرمایه گذاری به شهر شیراز رفت.با این وجود معاون گردشگری هنوز هم پس از گذشت چند روز به این استان سركشی نكرده تا از وضعیت گردشگران و مسافران و تأسیسات گردشگری این شهر با خبر شود.معاون گردشگری كشور شامگاه پنجشنبه ۸ فروردین در ورود به شهر كرد در استان چهار محال و بختیاری از نزدیك بر وضعیت عرضه خدمات به گردشگران و مسافران نوروزی تاكید كرد.تیموری نهم فروردین ماه با سفر به استان كهگیلویه و بویر احمد از پروژه توسعه گردشگری غار ده شیخ، تأسیسات گردشگری و پروژه توسعه گردشگری مجتمع بین المللی گردشگری دال دنا شهر سی سخت متعلق به بخش خصوصی بازدید كرد.
روز دهم فروردین هم در جشن نوروزگاه منطقه گردشگری شلالدون در نزدیكی باشت حضور پیدا كرد و برگزاری آئین های سنتی را یكی از جاذبه های استان دانست.او ۱۱ فروردین وارد شهر نطنز شد و از خدمات عرضه شده به گردشگران نوروزی در شهرستان نطنز ابراز رضایت كرد. ۱۲ فروردین هم با سفر به قم بر تقویت و توسعه گردشگری مذهبی تاكید كرد.او حالا در استان هایی به بازدید از جاذبه ها و تأسیسات گردشگری می پردازد كه نسبت به استان های دیگر با كمترین مشكلی رو به رو هستند و از حضور وی در استان هایی مانند لرستان، گلستان، ایلام و بسیاری دیگر از استان ها كه درگیر سیل هستند و مسافرانش با مشكلات بسیاری رو به رو شده اند، خبری نیست.علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی هم از روز آخر اسفند ۹۷ به همراه خانواده خود به استان همدان، كرمانشاه و كردستان رفت.او همینطور در جریان سفرهای خود به استان لرستان هم سفر كرد تا در جریان خدمات دهی به مسافران قرار گیرد. اما حالا چند روزی است از سفرهای استانی او هم به مناطق بحران زده خبری نیست.معاون سرمایه گذاری و ناظر معاونت گردشگری اما همچنان در مسافرت هستند. با این وجود به نظر می آید برای رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر و معاون گردشگری كشور سفر به استان هایی كه كمترین مشكلات را دارند، هم اكنون اولویت دارد تا رسیدگی به مسافران شهرهای گردشگری بحران زده. آیا یكی از وظایفی كه ستاد هماهنگی خدمات سفر دارد، سركشی و رسیدگی به مناطق گردشگری در لحظات بحرانی نیست؟

1398/01/16
17:57:19
5.0 / 5
4912
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بریونی