رئیس جامعه هتلداران:

ضریب اشغال هتلها در نوروز به ۲۱ درصد كاهش پیدا كرد

ضریب اشغال هتلها در نوروز به ۲۱ درصد كاهش پیدا كرد

به گزارش بریونی رئیس جامعه هتلداران كشور اظهار داشت: امسال ضریب اشغال اتاق هتلها تا دهم فروردین ماه ۱۵ درصد كاهش را نسبت به نوروز سال قبل نشان می داد اما این آمار تا آخر روز پانزدهم به ۲۱ درصد كاهش رسید.جمشید حمزه زاده در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: آخرین وضعیت ضریب اشغال هتل های ایران به تفكیك استان ها نشان داده است كه در نوروز امسال با كاهش ۲۱ درصدی نسبت به سال قبل مواجه بودیم. این آمار تا دهم فروردین ماه ۱۵ درصد كاهش را نشان می داد كه تا آخر پانزدهم فروردین این میزان به ۲۱ درصد رسید.
وی افزود: پیش بینی جامعه هتلداران ایران افزایش ۲۵ درصدی نسبت به سال قبل بود كه متأسفانه با بروز حوادث اخیر و جاری شدن سیل در بعضی از استان ها این امر محقق نشد. در حقیقت ۲۱ درصد كاهش با لحاظ ۲۵ در صد پیش بینی افزایش، مبین كاهش ۴۶ درصدی است.

پیش از این حمزه زاده گفته بود كه امسال به علت سیل، مسافران هتل ها در استانی مانند خوزستان تا ۴۰ درصد نسبت به سال قبل كاهش داشت.
جامعه هتلداران كشور تقریباً هر سال این آمار را در همین حدود ده تا ۱۵ درصدی اعلام می كند، حمزه زاده در آذر ماه سال ۹۷ گفته بود كه با ده درصد كاهش مشتریان هتل های كشور از آغاز سال تا كنون مواجه بوده ایم. در سال ۹۶ هم نسبت به سال ۹۵ همین میزان كاهش مسافر داشته ایم.
رئیس جامعه هتلداران كشور همینطور در سال ۹۴ از كاهش ۱۵ درصدی ضریب اشغال هتل ها نسبت به سال ۹۳ اطلاع داده بود.

1398/01/20
14:31:43
5.0 / 5
5285
تگهای خبر: مسافران , هتل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بریونی