حناچی:

كارخانه سیمان ری مرمت می شود

كارخانه سیمان ری مرمت می شود

بریونی: شهردار تهران در مراسم افتتاح موزه پمپ بنزین دروازه دولت از مرمت كارخانه سیمان ری آگاهی داد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، موزه پمپ بنزین در محل دروازه دولت تهران با حضور مسئولان شركت نفت، میراث فرهنگی و شهرداری عصر روز شنبه (اول تیرماه) راه اندازی شد.
در این برنامه پیروز حناچی شهردار تهران بیان كرد: ساختمان های بلند و جدید را نمی توان بعنوان ارزش های شهری قلمداد كرد. ارزش های یك شهر تعداد صفحات شناسنامه آن شهر است و در واقع موضوعاتی هستند كه سیر تحول شهر را در طول تاریخ به نمایش می گذارند و ما امروز در كنار یكی از این ارزش ها قرار داریم كه دوره از تاریخ تهران را با آن یادآوری می نماییم.
وی اضافه كرد: یكی از ۱۰ پمپ بنزین موجود تخریب شده و الان ۲ تا از آنها باقی مانده است. یك پمپ بنزین در منطقه ۱۵ خرداد هنوز كار می كند.
شهردار تهران اظهار داشت: در واقع معنای امروزی حفاظت در زمینه ارزش ها این است كه چگونه مدیریت تغییر را می توانیم داشته باشیم. امیدوارم در دوره معاصر از این دهك خاطرات خوبی به یادگار بماند. در دنیا تبدیل فضاهای صنعتی به موزه ای یكی از روش هایی است كه تحول می آفریند. عظیم ترین آنها نیروگاهی در لندن است كه به مركز فرهنگی تبدیل گشته است. در ایران هم تجربیاتی در این زمینه داشته ایم مانند فرهنگسرای بهمن. این امید وجود دارد كه كارخانه سیمان ری نیز مورد مرمت قرار گیرد تا استفاده و تاثیرگذاری فرهنگی برای شهر داشته باشد.
وی اظهار داشت: كاری ندارد كه شهر را بفروشیم و بیلان و بودجه شهر را بالا ببریم و ادعا نماییم كه شهر را اداره كرده ایم. هر مدیری می تواند این كار را انجام دهد ولی اینكه بتوانیم تغییری ایجاد نماییم برای شرایطی كه مردم بهتر زندگی كنند مهم می باشد.
حناچی افزود: گزارش سال ۹۷ شهر تهران امیدوار كننده است. این گزارش از كاهش آلودگی هوا، افزایش تعداد روزهای پاك، كاهش ازن خبر می دهد البته بعضی می گویند كه به سبب پدیده های طبیعی مانند باران است. البته شكی در آن نیست اما به هر حال تلاش مدیران و وزارت نفت برای داشتن سوخت بهتر نیز قابل تقدیر است.
در این مراسم افتتاحیه تمبر یادبود موزه كه در تیراژ ۲۰۰ هزار قطعه چاپ شده به همراه ساختمان مركزی موزه رونمایی گردید.


منبع:

1398/04/02
13:49:02
5.0 / 5
4879
تگهای خبر: شركت , طب , فروش , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بریونی