رئیس فراكسیون گردشگری مجلس:

توسعه متوازن گردشگری در كشور نیازمند تمركز زدایی است

توسعه متوازن گردشگری در كشور نیازمند تمركز زدایی است

به گزارش بریونی رئیس فراكسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: توسعه صنعت گردشگری و رونق بخشی به آن نیازمند تمركززدایی و توزیع متوازن خدمات و امكانات است.به گزارش بریونی به نقل از مهر، جبار كوچكی نژاد ظهر جمعه در بازدید از ظرفیت های گردشگری شهرستان خلخال در جنوب استان اردبیل، عنوان كرد: برای افزایش سودآوری خدمات ارائه شده در صنعت گردشگری و جذب هر چه بیشتر مسافران داخلی و خارجی به مناطق مختلف كشور، نیازمند تمركززدایی و توزیع متوازن خدمات هستیم.
به گفته وی توجه به قابلیت های گردشگری مناطق مختلف كشور باید مورد توجه قرار گرفته و برای رونق اقتصادی و ارتقای فاكتورهای درنظر گرفته شده برنامه ریزی جامعی انجام پذیرد.
رئیس فراكسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه تمامی كشورهای پیشرفته در سالیان اخیر به صنعت گردشگری ورود جدی داشته اند، تصریح كرد: این كشورها صرف نظر از قابلیت های بالقوه خود در سایر بخش ها همچنان با جدیت خدمات در رابطه با توسعه گردشگری را ادامه می دهند.
كوچكی نژاد افزود: معرفی و شناساندن ظرفیت های كم نظیر گردشگری در نقاط مختلف كشورمان نیازمند برخورداری از برنامه مدون بوده و چنانچه در تدوین برنامه جامع برای توسعه این صنعت غفلت شود، به نتیجه قابل اتكا و در خور تحسینی دست نخواهیم یافت.
وی با اشاره به اینكه با تشكیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رویكرد تخصصی در اجرای برنامه های این بخش تقویت خواهد شد، اضافه كرد: چنانچه عملكرد خدمات گردشگری با ثبات مدیریتی و افزایش نظارت ها همراه شود، رشد شایان توجهی در عملكرد كیفی این وزارتخانه رقم خواهد خورد.


منبع:

1398/07/06
23:21:04
5.0 / 5
4146
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
بریونی