​​​​​​​ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی:

عمان روادید را برای گردشگران ایرانی لغو كند

عمان روادید را برای گردشگران ایرانی لغو كند

به گزارش بریونی ​​​​​​​وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: از وزیر گردشگری عمان تقاضا دارم برای لغو روادید گردشگران ایرانی كه منجر به حضور بیشتر گردشگران ایرانی در عمان می شود، كمك نماید.به گزارش بریونی به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دومین نشست تجاری فعالان بخش های خصوصی گردشگری ایران و عمان كه شامگاه سه شنبه ۳۰ مهر در مسقط و به میزبانی بخش خصوصی ایران برگزار شد، اظهار داشت: امیدوارم این سفر زمینه رونق صنعت گردشگری دو كشور شود. راه های توسعه گردشگری دو كشور، تورهای تركیبی، گردشگری درمانی و قرار گرفتن ایران در لیست وزارت بهداشت عمان، گردشگری دریایی و حضور كروزها در بنادر ایرانی، و اجرای فم تورهای عمان در ایران همچون مواردی بود كه امروز با همتای عمانی صحبت كردیم.
مونسان اضافه كرد: با عنایت به امكانات بسیار خوبی كه در حوزه سلامت و درمان داریم امیدوارم فردا در دیدار با وزیر بهداشت عمان تأییدیه نهایی را ستاندن نماییم. همان گونه كه مردم عمان مناطق جنوبی ایران را به خوبی می شناسند نقاط شمالی را نیز به آنها معرفی نماییم.
او اظهار نمود: از وزیر گردشگری عمان هم تقاضا دارم برای لغو روادید گردشگران ایرانی كه منجر به حضور بیشتر گردشگران ایرانی در عمان می شود، كمك نماید.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان كرد: ایران حدود ۸میلیون توریست خروجی دارد و ما علاقمند هستیم بخش زیاد از آنها راهی عمان شوند. درآمد حضور گردشگران بسیار بیشتر از محل ستاندن درآمد حاصل از صدور روادید می شود، این استدلال را در دفاع از لغو روادید گردشگران عمانی در دولت خودمان نیز گفتم.
او تاكید كرد: رونق گردشگری هم رونق اقتصادی را تضمین می نماید و هم سبب افزایش انس و الفت مردمان دو كشور می شود. علاقمند هستیم ترانزیت گردشگران خروجی و ورودی ما بوسیله فرودگاه های عمان انجام شود؛ روابط برادرانه دو كشور را برای این مساله ترغیب می كند.
مونسان اشاره كرد: همانطور كه می دانید رشد فرودگاه های منطقه ای با گردشگران زیاد ایرانی شروع شد. ۸میلیون توریست خروجی و ۱۰میلیون توریست ورودی می تواند به رشد فرودگاه ها و خطوط پروازی عمان كمك نماید.


منبع:

1398/08/02
23:52:01
5.0 / 5
4380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بریونی