رئیس میراث فرهنگی مهدی شهر:

شهمیرزاد پایلوت گردشگری باغ شهری كشور شود

شهمیرزاد پایلوت گردشگری باغ شهری كشور شود

به گزارش بریونی رئیس میراث فرهنگی مهدی شهر بابیان اینكه باغ شهر بودن خصوصیت اصلی شهر نمونه گردشگری شهمیرزاد است، اظهار داشت: این شهر می تواند پایلوت گردشگری در این عرصه باشد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، رحمان فرمانی در دیدار قبل از ظهر دوشنبه خود با اعضای هیئت مدیره انجمن دوست داران كتاب شهمیرزاد به میزبانی كتابخانه عمومی این شهر، ضمن بیان اینكه رونق صنعت توریسم نیازمند مشاركت بخش خصوصی و انجمن های مردم نهاد است، تاكید كرد: شهمیرزاد یكی از دو شهر نمونه گردشگری استان سمنان و منطقه منحصربه فردی ازلحاظ باغ شهری و گردشگری این حوزه حتی در عرصه بین المللی به حساب می آید.
وی باغ شهر بودن شهمیرزاد را مهم ترین خصوصیت گردشگری در این شهر نمونه گردشگری بین المللی دانست و اضافه كرد: كوچه باغ، طبیعت و دیواره ها از دیگر نقاط جذاب گردشگری در شهمیرزاد است كه با استفاده از ظرفیت آن می توان توسعه گردشگری را حتی به استان سمنان هدیه كرد كه این امر البته نیازمند توجه ویژه انجمن ها و نهادهای خصوصی و مردمی است.
ضرورت همراهی بخش خصوصی در برگزاری جشنواره های گردشگری
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهدی شهر، بابیان اینكه معرفی آداب ورسوم، سنن، سبك زندگی و جاذبه های شهمیرزاد یكی از طریق های توسعه گردشگری در این منطقه است، تاكید كرد: این امر با مشاركت مردم، نهادهای مردمی، اهالی فرهنگ و قلم و رسانه و... میسر می شود.
فرمانی با اشاره به برگزاری جشنواره های مختلف در شهرستان مهدی شهر با همكاری و مشاركت بخش خصوصی به مثابه یك لزوم درزمینهٔ توسعه گردشگری و به دنبال آن توسعه اقتصادی، اظهار داشت: معرفی ظرفیت های گردشگری و رونق صنعت نیازمند اعتبار است كه به تنهایی و با بودجه های دولتی پاسخگو نیست.
وی با تاكید بر توجه بیشتر به دیدگاه علمی و تخصصی در حوزه گردشگری خاطرنشان كرد: تغییر نگرش و نگاه به حوزه درآمدزای گردشگری می تواند منجر به رونق و توسعه آن شود.
به گزارش بریونی به نقل از مهر، در این دیدار اعضای هیئت مدیره انجمن دوستداران میراث فرهنگی شهمیرزاد ثبت و احیای آداب ورسوم، حفظ آثار تاریخی و طبیعی را از اهداف و برنامه های این انجمن عنوان كردند؛ همینطور توجه بیشتر به توسعه گردشگری و تقویت سرمایه های اجتماعی برای همراهی در حفظ میراث فرهنگی، تاریخی و طبیعی از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

1398/08/22
19:31:11
5.0 / 5
4675
تگهای خبر: تخصص , صنایع دستی , طب , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بریونی