میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته؛

از فعال شدن ژئوپارك ارس تا افزایش همكاریهای بین المللی گردشگری

از فعال شدن ژئوپارك ارس تا افزایش همكاریهای بین المللی گردشگری

بریونی: برگزاری جشن ملی قزاقستان، نگرانی برای پرونده قنات همدان، راه اندازی كریدور گردشگری ارمنستان -ایروان همچون خبرهای میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.به گزارش بریونی به نقل از مهر، در این هفته معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی از افزایش 35 درصدی سفر گردشگران ترك به ایران آگاهی داد و اظهار داشت: در طول یك سال قبل آمار توریستهایی كه از تركیه به ایران آمده اند، افزایش داشته است. همین طور برگزاری نشست مشترك گردشگری با همكاری بخش خصوصی و دولتی تا پیش از اختتام سال جاری می تواند فراهم كننده بستر لازم برای تقویت ارتباطات گردشگری دو طرف باشد.
سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه نیز در حاشیه افتتاح یك فروشگاه صنایع دستی از تشكیل اداره صنایع دستی و گردشگری در وزارت خارجه آگاهی داده بود.
دبیر كل كمیسیون ملی یونسكو در ایران نیز با اشاره به جزئیات حضور ایران در اجلاس عمومی یونسكو از تصویب برگزاری اولین اجلاس و نمایشگاه بزرگ خوشنویسی به میزبانی شهر مشهد آگاهی داده بود.
حجت الله ایوبی گفته بود امسال در ایام آغازین چهلمین كنفرانس عمومی یونسكو، اجلاس وزرای علوم كشورهای مختلف نیز اجرا شد.
این هفته همین طور خبرهای مختلفی از ژئوپارك ارس شنیده شد. مدیر ژئوپارك ارس اعلام نمود كه خرداد سال آینده بازرسان یونسكو به دیدن ژئوپارك می آیند. پرونده ژئوپارك ارس هم تا دهم آذر بررسی می شود.
خبر دیگر درباره ژئوپارك ارس یوسف داداش زاده معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد ارس داد و اظهار داشت: كریدور گردشگری ارس تا ایروان را با محوریت گردشگری حلال راه می اندازیم تا سهممان را از گردشگری ارس بگیریم.
وی همین طور از راه اندازی چندباره قطار مشهد-نخجوان آگاهی داد و اظهار داشت: تا یك ماه آینده تفاهم نامه ای در این زمینه منعقد می شود. از همدان نیز خبر رسید كه یك قنات موزه توسط اهالی روستای قاسم آباد در نزدیكی شهر همدان به موزه تبدیل گشته، ولی مقرر است این روستا به شهر تبدیل گردد، بنا بر این اهالی روستا نگران هستند تا این قنات موزه كه قرار بود به پرونده قنات های ایرانی الحاق شود، مورد تأیید یونسكو قرار نگیرد، چون در آن صورت میراث ناملموس آن دیگر در فضای شهری مدلول نخواهد داشت.
این هفته همین طور سفیر قزاقستان در ایران نشست خبری برگزار كرد و اظهار داشت: تفاهم نامه ای درباره تسهیل صدور روادید برای ایرانی ها تا ماه مارچ سال آینده امضا خواهد شد. در آن صورت دعوت نامه الزامی برای گردشگران حذف خواهد شد و برای هر سه توریست یك ویزای توریستی صادر خواهیم كرد.
این هفته قزاقستان جشن ملی خودرا نیز با حضور سفرای كشورهای خارجی، نظامیان و حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان فارسی برگزار كرد.


منبع:

1398/09/09
15:19:43
5.0 / 5
4068
تگهای خبر: توریست , سفر , صنایع دستی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بریونی