تیموری خبر داد؛

حدود ۸میلیون توریست خارجی در ده ماهه اول سال به ایران آمدند

حدود ۸میلیون توریست خارجی در ده ماهه اول سال به ایران آمدند

به گزارش بریونی معاون گردشگری كشور اظهار داشت: در ۱۰ ماهه ابتدایی سال جاری، شاهد ورود بیشتر از ۷میلیون و۸۵۰ هزار توریست خارجی به كشور بودیم كه با كل آمار سال پیش برابر شده است.به گزارش بریونی به نقل از مهر، نشست خبری ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی ظهر امروز دوشنبه ۷ بهمن در هتل لاله برگزار گردید.
تیموری در این جلسه با اشاره به میزان ورود توریستهای خارجی به كشور اظهار داشت: سال قبل ۷.۸ میلیون توریست خارجی داشتیم كه نسبت به سال ۹۶، شاهد رشد ۵۲ درصدی بودیم و این درحالی است كه در ۱۰ ماهه سال جاری هم شاهد ورود بیشتر از ۷ میلیون و۸۵۰ هزار توریست خارجی به كشور هستیم كه با كل سال قبل برابر شده است و در این دو ماه آینده هر تعداد توریست خارجی به كشور وارد شود آمار ما نسبت به سال قبل افزایش خواهد یافت.
وی اضافه كرد: خبرهای خوبی برای حوزه گردشگری هم داریم بعنوان مثال برای نخستین بار با همكاری انجمن های صنفی راهنمایان سراسر كشور، موفق به دریافت مصوبه بیمه راهنمایان گردشگری شدیم، در كنار آن خبر معافیت دفاتر فعال در حوزه ورود توریستهای خارجی از مالیات بر ارزش افزوده هم منتشر گردید كه نشان دهنده این است كه روزهای خوبی برای گردشگری كشور در راه می باشد.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در ادامه به بعضی از اتفاقات در حوزه گردشگری در ماه گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: در اینباره ما نه نخستین كشور هستیم و نه آخرین كشور. بعنوان مثال در چین، حالا شاهد شیوع ویروس كرونا هستیم كه گردشگری این كشور را تحت تاثیر قرار داده است. این اتفاقات وجود دارد اما آنچه كه مهم می باشد كه این است كه امروز همه ما اینجا جمع شدیم و بخش خصوصی و دولتی باهم هم صدا و هم پیمان شده ایم كه آماده هستیم تا برگردیم.
تیموری در انتها اظهار داشت: اگر ما گرفتار یاس، ناامیدی و سرخورده شویم، نتایج خوبی نخواهیم گرفت. ایران دارای ظرفیت های فراوانی است و باید بتوانیم باتوجه به این ظرفیت ها، به وضعیت ایده آل خود برگردیم و این مهم با كمك مان به یكدیگر امكان پذیر است.


منبع:

1398/11/08
14:22:10
5.0 / 5
4749
تگهای خبر: توریست , گردشگری , میراث , هتل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بریونی