مطالعات نشان می دهد؛

مصرف ویتامین D در حاملگی مانع از ابتلای نوزاد به آسم نمی گردد

مصرف ویتامین D در حاملگی مانع از ابتلای نوزاد به آسم نمی گردد

به گزارش بریونی مطالعه جدید نشان داده است مصرف دوز بالاتر ویتامین D در طول حاملگی هیچ تضمینی در جلوگیری از بیماری آسم در كودكان را نشان نمی دهد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، محققان دانشگاه راچستر نیویورك در مطالعه خود به بررسی كودكان ۶ ساله ای پرداختند كه مادرشان در طول حاملگی ویتامین D بیشتری مصرف كرده بود. این انتظار وجود داشت كه مصرف بیشتر ویتامین D در طول حاملگی كه ریه های نوزاد در حال رشد هستند امكان دارد از بیماری آسم پیشگیری نماید.
دكتر «آگوستو لیتونجوآ»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «رشد ریه از داخل رحم شروع می شود و مطالعات حیوانی نشان داده اند كه ویتامین D برای رشد حائز اهمیت می باشد.»
وی در ادامه می افزاید: «اگرچه مطالعه ما تأثیر مصرف مكمل D در زمان حاملگی را در جلوگیری از مبتلا شدن به آسم نشان نداد، اما من معتقدم این كار باعث به تاخیر افتادن شروع بیماری آسم در این گروه از كودكان می شود.»
بیماری آسم، بیماری مزمن مجاری هوا است كه باعث ملتهب شدن این مجاری هوا شده و در طول حمله آسم، ماهیچه های اطراف مجاری هوا تنگ شده و نفس كشیدن را دشوار می سازد. علایم شایع بیماری آسم شامل خس خس سینه، سرفه، سفتی در ناحیه قفسه سینه، و تنگی نفس است.
مطالعات قبلی نشان داده اند كه وجود میزان بالاتر ویتامین D در زنان در طول حاملگی با كاهش ریسك مشكلات آسم در كودكان شان مرتبط می باشد.

1398/12/03
14:29:50
5.0 / 5
4082
تگهای خبر: شكلات , مكمل , ویتامین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
بریونی