در پی پیشنهاد اقامت بیماران كرونایی در هتلها

عدم استقبال هتلها از پذیرش بیماران بهبودیافته

عدم استقبال هتلها از پذیرش بیماران بهبودیافته

بریونی: دولت برای اقامت بیماران بهبودیافته از ویروس كرونا در معدود هتل هایی كه آمادگی داشتند، پیگیری لازم را انجام نداد از سویی هتلهای بخش خصوصی با نگرانی از برند هتل، استقبال چندانی از آن نكردند.به گزارش بریونی به نقل از مهر، به دنبال شیوع ویروس كرونا سعید نمكی وزیر بهداشت اعلام نمود: بیماران بعد از ترخیص از بیمارستان در محلی دیگر غیر از خانه باید نگهداری شوند و یكی از این فضاهای بینابینی هتل و فضاهای گردشگریست كه در اختیار بخش خصوصی قرار دارد كه بر همین مبنا مبادرت به پیش خرید خدمت از بخش گردشگری بعنوان پشتوانه مراكز درمانی می نماییم.
اما از آن زمان به بعد نه از طرف ستاد مبارزه با كرونا پیگیری های لازم انجام شد و نه از طرف بخش خصوصی استقبالی صورت گرفت. در این میان تنها بعضی از هتل ها و برخی از مراكز دولتی آمادگی خودرا اعلام نمودند.
یك واحد اقامتی بخش دولتی متعلق به سازمان همیاری شهرداری برای قرنطینه و استراحت كادر درمانی بیمارستان های معین شهرستان ارومیه اعلام آمادگی كرد. در استان گلستان چهار هتل و هتل آپارتمان بخش خصوصی جهت استفاده در دوران نقاهت به استانداری پیشنهاد شده ولی تا كنون از این مكان ها استفاده ای نشده است. در بخش دولتی نیز یك هتل آماده افتتاح تجهیز و در اختیار بیماران برای دوران نقاهت قرار گرفته است.
مهمانسراهای ورزشكاران شهرهای دامغان سمنان و گرمسار و ورزشگاه تختی سمنان نیز در اختیار دبیرخانه كرونا قرار گرفته است در استان كرمان نیز دو هتل و در زاهدان نیز یك هتل در اختیار دانشگاه علوم پزشكی قرار گرفت. بعضی از اتاق های یك واحد از هتل های یزد و یك هتل در استان خراسان شمالی برای استراحت كادر درمانی اختصاص داده شده است.
اما از آنجائیكه این مساله هیچ گاه جدی گرفته نشد سازوكارهای مربوط به آن نیز شفاف بیان نشد همچون اینكه آیا هزینه اقامت بیماران بر عهده وزارت بهداشت است و یا مبتلایان باید آنرا بپردازند. از طرفی چه هتل هایی با چه درجه و ستاره باید به این كار اختصاص پیدا كند؟ با این وجود در همان هتل هایی هم كه آمادگی لازم اعلام شده بود، بیماری مستقر نشد.
در این باره، شهرام شیروانی نایب رییس جامعه هتلداران كشور به خبرنگار مهر اظهار داشت: در تصمیمی كه در ستاد مبارزه با كرونا گرفته شد، به برای كمك به بخش سلامت كشور و باتوجه به خالی شدن هتل ها از مسافر در دوران پیك سفر، پیشنهاد شده بود هتل هایی كه تمایل دارند آمادگی خودرا جهت پذیرش بیمارانی كه نیاز به گذراندن دوره نقاهت دارند، اعلام كنند. در این میان تعداد كمی از هتل های بخش خصوصی تمایل نشان دادند. با این وجود درخواست های بعدی از طرف دولت داده نشد.
بنا بود تا وزارت بهداشت با هتل هایی كه آماده هستند، طرف قرارداد شود ولی تا كنون اعلام نیاز نشده است. شاید به این دلیل كه تخت های بیمارستانی و كمك های نیروهای مسلح جوابگو خواهد بود.
وی اظهار داشت: نحوه پرداخت هزینه ها توسط بیمار و یا دولت و یا نرخ اقامت و غیره بستگی به قراردادی داشت كه اداره بهداشت آن استان باید با هتل می بست. طبیعی است كه باید قسمتی از این هزینه ها توسط دولت پرداخت می شد.
شیروانی با اعلان اینكه از طرف بخش خصوصی و هتلداران نیز استقبالی از این پیشنهاد نشد توضیح داد: ممكن بود به دنبال اقامت بیماران بهبود یافته در هتل تبلیغات منفی برای آن مركز اقامتی ایجاد شود و آن هتل مسافران خودرا از دست بدهد چون تا مدتها مردم ممكنست به ایمن بودن آن از نظر نبود ویروس تردید داشته باشند. در واقع این اتفاق برای برند هتل خوب نبود.


منبع:

1399/01/08
23:39:15
5.0 / 5
3299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بریونی