نتایج تحقیقات نشان می دهد؛

رژیم غذایی گیاهی از بیماری آسم پیشگیری می كند

رژیم غذایی گیاهی از بیماری آسم پیشگیری می كند

بریونی: پژوهشگران دریافتند مصرف بیشتر میوه و سبزیجات و مصرف لبنیات كمتر می تواند به پیش گیری از بیماری آسم كمك كرده و شدت علایم آنرا كم كند.به گزارش بریونی به نقل از مهر، بیماری آسم یك عارضه التهابی مزمن است كه بر مجاری هوا تأثیر گذاشته و سبب خس خس سینه و نفس كشیدن سخت می شود.
از مهم ترین محرك های علایم آسم، قرارگیری در معرض مواد آلرژی زا یا تحریك كننده نظیر گرده ها یا دود سیگار، ورزش شدید و استرس هیجانی است. چاقی هم فاكتور پرخطر این بیماری شمرده می شود.
محققان در مطالعه جدید خود دریافتند رژیم غذایی گیاهی می تواند ریسك ابتلاء به این بیماری را كم كند و علایم آنرا بهبود بخشد، درحالیكه محصولات لبنی سبب افزایش خطر این بیماری و تشدید علایم آن می شود.
محققان این مطالعه، طیف وسیعی از مطالعات را كه مربوط به بررسی رابطه بین بیماری آسم و مصرف میوه و سبزیجات، محصولات لبنی، تخم مرغ و چربی های اشباع شده بود، بررسی كردند.
دكتر «هانا كالووآ»، عضو تیم تحقیق از كمیته پزشكان مسئول پزشكی آمریكا، در این زمینه می گوید: «ما دریافتیم مصرف مؤلفه های رژیم غذایی نظیر آنتی اكسیدان ها، فیبر، اسیدهای چرب پلی اشباع نشده، چربی های اشباع شده و ویتامین D احتمالاً بر مسیرهای ایمنی دخیل در پاتوفیزیولوژی بیماری آسم تأثیر می گذارند.»
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاكید دارند.


منبع:

1399/01/25
23:38:43
5.0 / 5
2979
تگهای خبر: پزشك , چاقی , رژیم , رژیم غذایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بریونی