علی اصغر مونسان مطرح كرد؛

تدوین سند توسعه گردشگری با همكاری سازمان جهانی

تدوین سند توسعه گردشگری با همكاری سازمان جهانی

به گزارش بریونی وزیر میراث فرهنگی از 570 هتل دردست ساخت آگاهی داد و اظهار داشت: سند توسعه گردشگری و برنامه اقدام ملی گردشگری با همكاری سازمان جهانی گردشگری و یونسكو تدوین می شود.به گزارش بریونی به نقل از مهر، نشست علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با رئیس و برخی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عصر دوشنبه ۱۵ اردیبهشت سالن فجر ارگ آزادی اجرا شد. در این جلسه، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: خدا را شاهد می گیرم در این مدت حتی یک خواسته غیرمرتبط یا شخصی از نمایندگان ندیدم و آنچه از من خواسته شده است، خواسته ها و دغدغه های مردم است.
او اضافه کرد: در ابتدای فعالیتم در سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ۷۸۰ میلیارد تومان کل بودجه ما در سال ۹۶ بود و الان به عدد یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسیدیم، این در حالیست که در دو سال اخیر شاهد تشدید تحریم ها بودیم و این افزایش بودجه مرهون کوشش های نمایندگان مجلس نیز هست.
بوتیک هتل فضاهای جدید اقامتی هستند
مونسان افزود: بجای این که در یک میدان با کشورهای اروپایی رقابت نماییم که احتمال باخت به آنها را داشتیم در یک میدان جدید رقابت کردیم و با ایجاد بوتیک هتل ها و بوم گردی فضاهای جدید اقامتی را در کشور ایجاد کردیم که حالا مورد استقبال توریستهای خارجی است. همین طور نزدیک به ۵۷۰ هتل در دست ساخت داریم.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: چهار اقدام مهم را در دستور کار داریم. تدوین سند توسعه گردشگری و برنامه اقدام ملی گردشگری که با سازمان جهان گردشگری و یونسکو دراین زمینه همکاری می نماییم. تشکیل حساب های اقماری گردشگری یکی دیگر از اقدامات مهم ماست، تدوین سند برند ملی گردشگری نیز اقدام مهم دیگری است که از طرف این وزارتخانه در حال انجام می باشد.
مونسان افزود: پس از شیوع ویروس کرونا نیز اقدامات خوبی انجام شد. نخستین وزارتخانه ای هستیم که مصوبه ای از دولت درباره بخشش یا امهال اجاره بهای اماکن متعلق به این وزارتخانه گرفتیم. ضمن این که از ۱۰ رشته مورد حمایت دولت در تسهیلات حمایتی، سه رشته مربوط به این وزارتخانه است.
در ادامه نشست، حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک نماینده اصفهان و نایب رییس اول کمیسیون فرهنگی اظهار داشت: در حوزه صنایع دستی پیشنهاد می کنم تمام ظرفیت استانها شناسایی و درباب صادرات آن نیز برنامه ریزی منسجمی صورت گیرد. در حوزه گردشگری نیز باید از الان برای دوران پساکرونا آماده باشیم و برنامه ریزی هایی را برای آن دوران انجام دهیم، تا باردیگر شاهد رونق گردشگری باشیم.
تولی گری فرش به وزارت میراث فرهنگی واگذار شود
محمد اسماعیل سعیدی نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو نیز در این جلسه اظهار داشت: در مسافرت به استان های مختلف از جانب مجلس، از نزدیک ظرفیت ها و مشکلات پیش روی سه حوزه این وزارتخانه را بررسی کردیم یکی از موضوعاتی که در این سفرها به آن برخورد کردیم تعارض های ماموریت های این وزارتخانه با بعضی از دستگاه هاست. یکی دیگر از موضوعاتی که باید مورد توجه قرار گیرد موضوع فرش است که امروز زیر نظر وزارت صمت است در صورتیکه این یک هنر_صنعت است و باید زیر نظر این وزارتخانه باشد.


منبع:

1399/02/18
13:26:25
5.0 / 5
2602
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بریونی