به دنبال بازگشایی تدریجی برخی مراكز دیدنی؛

مجموعه تاریخی طاق بستان بعد از دو ماه تعطیلی باز شد

مجموعه تاریخی طاق بستان بعد از دو ماه تعطیلی باز شد

به گزارش بریونی معاون میراث فرهنگی اداره كل میراث فرهنگی كرمانشاه اظهار داشت: مجموعه تاریخی طاق بستان بعد از دو ماه بمنظور بازدید عموم آغاز به فعالیت كرد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، علیرضا برشاهی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی کرمانشاه اظهار داشت: بعد از شیوع ویروس کرونا در اسفندماه سال ۹۸ مجموعه تاریخی طاق بستان به همراه دیگر مراکز گردشگری کرمانشاه به روی گردشگران بسته شد. مجموعه های تاریخی بیستون و معبد آناهیتا نیز قبل از این برای بازدید عموم بازگشایی شده بود.
برشاهی اظهار داشت: تابحال تنها مجوز بازگشایی این سه مکان تاریخی در استان کرمانشاه صادر گردیده است ولی مکان های گردشگری دیگر استان بر روی گردشگران باز نیستند.
معاون اداره کل میراث فرهنگی کرمانشاه اظهار داشت: باتوجه به فضای باز این سه مجموعه تاریخی و امکان رعایت فاصله گذاری اجتماعی مجوز بازگشایی برای طاق بستان، معبد آناهیتا و بیستون صادر گردیده است.
این مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد. چند صحنه تاریخی همچون تاج گذاری خسرو پرویز، تاج گذاری اردشیر دوم، تاج گذاری شاهپور دوم و سوم و هم چنین چند سنگ نوشته (کتیبه) به خط پهلوی کتیبه ای و مراسم شکار گراز توسط سوارکاران و نواختن موسیقی با آلات موسیقی چنگ در داخل دو طاق و جوار آن دیده می شود.


منبع:

1399/02/20
03:39:09
5.0 / 5
2896
تگهای خبر: گردشگران , گردشگری , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بریونی