نصرالله ابراهیمی خبر داد؛

آثار تاریخی جزیره خارگ سامان دهی می شود

آثار تاریخی جزیره خارگ سامان دهی می شود

به گزارش بریونی معاون میراث فرهنگی بوشهراز سامان دهی آثار تاریخی جزیره خارگ امسال آگاهی داد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، نصرالله ابراهیمی معاون میراث فرهنگی استان بوشهر اظهار داشت: در جزیره خارگ آثار ارزشمندی داریم که اسنادی بر حکمرانی مردمان این سرزمین بر خلیج فارس است و حفاظت و حراست از آنان امری ضروری می باشد. امسال تلاش می نماییم تا آثاری را که در این جزیره نیاز به سامان دهی دارند را پایش نماییم و ترتیب اثر ببخشیم.
معاون میراث فرهنگی بوشهر اظهار داشت: یکی از آثار باارزش تاریخی موجود در این جزیره، کتیبه سنگی مربوط به دوران هخامنشی است که بطور ویژه برنامه حفاظتی را برای این اثر در نظر گرفته ایم تا باتوجه به وجود شرایط جوی رطوبتی جزیره، مورد لطمه و فرسایش جدی قرار نگیرد.
او به گوردخمه های پالمیران اشاره نمود و اضافه کرد: این گوردخمه ها مربوط به دوره اشکانی است و محل تدفین مردمان قوم پالمیران ساکن در این جزیره بوده که در کنار کلیسای نسطوریان ساماندهی خواهد شد.
ابراهیمی اضافه کرد: تمام هدف ما حفاظت شایسته و علمی از آثار استان است و تلاش خواهیم کرد یک برنامه ریزی نیز برای سامان دهی قنات های تاریخی خارگ داشته باشیم.

1399/02/24
16:02:59
5.0 / 5
2642
تگهای خبر: میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بریونی