فرزند به آذین در یادداشتی نوشت؛

خانه به آذین رفع خطر و ثبت اضطراری شود

خانه به آذین رفع خطر و ثبت اضطراری شود

به گزارش بریونی فرزند محمود اعتمادزاده (به آذین) در یادداشتی نوشت: فرهنگ دوستان خواهان اقدام فوری وزارت میراث فرهنگی برای ثبت ملی خانه به آذین و رفع خطر از آن هستند.به گزارش بریونی به نقل از مهر، کاوه اعتمادزاده فرزند محمود اعتمادزاده معروف به به آذین یادداشتی پیرو اقدامات برای تخریب و از بین رفتن میراث این مترجم ایرانی نوشته است در این یادداشت آمده: ده خرداد ۱۳۹۹ چهاردهمین سال خاموشی محمود اعتمادزاده (م. ا. به آذین) است. او با ده ها کتاب و اثر و ترجمه خدمات بزرگی به ادبیات ایران کرده و حق بزرگی به گردن ادبیات این سرزمین دارد. فرهنگ دوستان ایران مشتاقانه به دنبال آن هستند که خانه به جا مانده به آذین که خلاقیت های نزدیک به ۴۰ سال از عمر وی در آن امکان بروز یافته، بعنوان «اثر ملی» به ثبت فوری و اضطراری برسد.
در هفته های اخیر طی مصاحبه مطبوعاتی با شرکت خبرنگاران و عکاسان از برخی از روزنامه ها و سایت های اینترنتی معتبر کشور شرح مفصلی از وضعیت خانه و لزوم ثبت ملی آن به اطلاع عموم رسیده است و در برخوردی مثبت و سازنده از جانب مقامات اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، آقای ادیب زاده، معاونت محترم استان گفته که برای ثبت ملی خانه محمود اعتمادزاده، مدارک در حال تکمیل است تا به شورای ثبت وزارتخانه ارسال شود.
با توجه به شیوع کرونا برگزاری جلسات تا حدودی عقب افتاده و در اولین نشست ای که به بررسی موارد ثبتی استان تهران اختصاص یابد به خانه به آذین خواهند پرداخت. همینطور از پیش مدارک را برای جلسه اختصاصی استان تهران ارسال می کنند و هم با شهرداری منطقه ۲ مکاتبه خواهند کرد تا جلوی هر تلاشی برای تخلیه و تخریب خانه گرفته شود.
فرهنگ دوستان کشور ضمن استقبال از این حرکت خواهان اقدام فوری و عاجل وزارت میراث فرهنگی برای ثبت ملی خانه و رفع خطر از خانه هستند.

1399/03/13
13:33:51
5.0 / 5
2398
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شركت , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بریونی