مدیركل میراث فرهنگی استان سمنان:

2اقامتگاه بوم گردی در سمنان افتتاح می شود

2اقامتگاه بوم گردی در سمنان افتتاح می شود

به گزارش بریونی مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمنان بابیان اینكه در آینده نزدیك دو اقامتگاه بومگردی در سمنان افتتاح می شود، اظهار داشت: 85 اقامتگاه بومگردی در استان وجود دارد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، مهدی جمال قبل از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی اداره کل میراث فرهنگی سمنان ضمن بیان اینکه طی یک سال قبل تأسیسات گردشگری این استان از ۶۵ به ۸۵ اقامتگاه بومگردی افزایش پیدا کرد، گفت: در آینده نزدیک دو اقامتگاه بومگردی در سمنان به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به اینکه بهره برداری از پروژه بهسازی سرای ترنج و سرای کاشیان در بافت تاریخی سمنان در دستور کار است، اضافه کرد: افتتاح خانه طاهریان از دیگر طرح اقامتگاهی در بافت تاریخی این منطقه است که به زودی تکمیل و بهره برداری می شود.
استانداردسازی تأسیسات گردشگری استان سمنان
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان بابیان اینکه نوسانات قیمت در بازار از عوامل اصلی تأخیر در اجرا و تکمیل این پروژه بود، اشاره کرد: توسعه و راه اندازی اقامتگاه های بومگردی بعنوان یک سیاست جدی در امتداد تقویت صنعت گردشگری در استان دنبال می شود.
جمال با تاکید بر اینکه استانداردسازی خدمات تأسیسات گردشگری استان در اولویت برنامه های این سازمان قرار دارد، اشاره کرد: برای تحقق این هدف برنامه های آموزشی برای مدیران و عوامل اجرایی در اقامتگاه های بومگردی استان تدوین شده است.
وی بابیان اینکه ورود گردشگران به روستاها نباید موجب نابودی آن شود، تصریح کرد: بنا بر این میراث فرهنگی به دنبال توسعه استاندارد اقامتگاه های بومگردی و حفظ تعادل در ایجاد اقامتگاه های استان است.


منبع:

1399/04/03
15:33:40
5.0 / 5
2414
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بریونی