برای احیای تاریخ و فرهنگ؛

سه موزه برده داری در غنا ایجاد می شود

سه موزه برده داری در غنا ایجاد می شود

بریونی: سه موزه مربوط به دوران برده داری برای احیای تاریخ و فرهنگ، در منطقه كتوی جنوبی كشور غنا ایجاد می شود.گروه فرهنگ؛ کاوشهای انجام شده توسط پروفسور وازی آپوه (Wazi Apoh) از گروه دیرینه شناسی و مطالعات میراث فرهنگی دانشگاه غنا_لگون، منجر به کشف سایت های برده داری در دو جامعه شهری "کتوی جنوبی" (Ketu South) شده است.
پروفسور آپوه در امتداد تلاش خود برای احیای تاریخ و فرهنگ خواهان حمایت مقامات محلی و صندوق "گردا هنکل" (Gerda Henkel) یک سازمان مردم نهاد آلمانی بمنظور راه اندازی دو موزه و یک مرکز بازدید از بازار فروش برده شد.
وی طی سخنانی از آغاز این پروژه که می تواند یک چرخش اساسی برای کارهای اقتصادی باشد، ابراز خوشی کرد و از طرف دولت متبوع خود قول داد تا زمانی که ساختمان ها آماده شوند، جاده های فرعی منتهی به سایت ها نیز ساخته شوند.
وی اظهار داشت: از آنجائیکه پیمانکاران در محل حضور دارند، امید است تا این پروژه ها نیز در ضمن پنج ماه آینده به اتمام برسد. ما معتقدیم بعد از اتمام پروژه، می توانیم تاریخ و فرهنگ جامعه و بسیار از مناطق تجارت برده در گذشته های دور را به نمایش بگذاریم و در حاشیه خیابان منتهی به سایت محلی برای فروش صنایع دستی و هنری برای گردشگران را ایجاد نماییم.
بنیاد "گردا هنکل" (Gerda Henkel) برای هر سه پروژه مبلغ ۹۰، ۰۰۰ یورو اهدا کرده است. رایزنی فرهنگی ایران در غنا این گزارش را تهیه و در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده است.


منبع:

1399/04/10
23:53:13
5.0 / 5
2794
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بریونی