در جلسه ای اعلام شد؛

پیشنهاد تسهیلات جدید بخش خصوصی برای سفر ایمن در روزهای كرونا

پیشنهاد تسهیلات جدید بخش خصوصی برای سفر ایمن در روزهای كرونا

بریونی: آژانسداران در جلسه ای پیشنهاد كردند كه بخش خصوصی گردشگری باید بتواند تسهیلات جدیدی پیشنهاد بدهد تا مردم بتوانند در روزهای كرونا سفر ایمن داشته باشند.خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ؛ جلسه مقابله با ویروس کرونا در صنعت توریسم با حضور رؤسای انجمن های دفاتر خدمات مسافرتی ایران و تهران و رئیس جامعه تورگردانان و فعالان پیشکسوت حوزه دفاتر مسافرتی روز گذشته درحالی برگزار گردید که فعالان این صنعت ماه هاست با مشکلات ناشی از عدم انجام سفر در کشور صدمه های گوناگونی دیده اند.
در این برنامه درباره راه اندازی سفرهای برنامه ریزی شده با رعایت پروتکل های بهداشتی، همفکری های لازم به عمل آمد و قرار شد جلسه ای با حضور هتلداران هم برگزار گردد و آنها درباره تسهیلاتی که می توانند در دوران کرونا به مسافران بدهند همچون رعایت پروتکل های بهداشتی و تخفیفات صحبت کرده و راهکار ارائه نمایند. بعد از آن بخش خصوصی با متولیان دولتی وارد مذاکره شده و راهکاری عرضه نماید تا مردم بتوانند در این شرایط ایمن سفر کنند ازاین رو باید بزودی از جانب بخش خصوصی شاهد عرضه تسهیلات جدید برای حوزه سفر بود.
در این باره امیرپویان رفیعی شاد رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران به خبرنگار مهر اظهار داشت: ما می خواهیم صنعت توریسم را بعنوان یک چاره فعال نماییم. درزمانی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده و سفرهای داخلی کم شده معتقد هستیم باید سفرهای برنامه ریزی شده همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گیرد. نمی خواهیم گردشگری را راه بیندازیم تا انتفاعی از آن داشته باشیم بلکه برعکس است در این شرایط باید تمهیداتی اندیشید که مردم بتوانند با حفظ سلامت به سفر بروند.
وی اظهار داشت: حالا در راه جاده های منتهی به استان های شمالی شاهد ازدیاد جمعیت هستیم، اگر این مسافران به صورت هدفمند در چارچوب تور از خدمات آژانس ها استفاده کنند و در هتل هایی استقرار یابند که در آن پروتکل های بهداشتی لازم رعایت می شود سفر ایمنی خواهند داشت این اتفاق خیلی بهتر از آن است که به خانه های شخصی بروند. می خواهیم با عرضه یک چاره درست جلوی سفرهای انفرادی غیر ایمن گرفته شود و شرایطی را به وجود آوریم که نه تنها این سفرها کنترل شود بلکه از شیوع بیشتر ویروس هم جلوگیری به عمل آید.
وی اظهار داشت: حالا روادید تجاری صادر می شود ولی می توان با برخی پروتکل ها و مسائلی که سلامت مردم را به خطر نمی اندازد ویزای توریستی برای ورود توریستهای خارجی صادر شود. می توان قوانینی را برای کسانی که می خواهند به ایران سفر کنند گذاشت تا ما باردیگر در حوزه توریست خارجی وارد شویم.
وی اظهار داشت: بحث مالیات یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در این نشست بود، در شرایطی که دفاتر خدمات مسافرتی توان نفس کشیدن ندارند مالیات های گزافی برای آنها وضع می شود. دولت باید در کنار بخش خصوصی بوده و این مشکلات را از دوش آن بردارد امیدواریم رئیس جمهور جمعه این هفته از خواب بیدار شود و حداقل به مشکلات بخش خصوصی برسد. ما اگر بتوانیم اثر تحریم های داخلی را برداریم از پس تحریم های خارجی بر خواهیم آمد.
رفیعی شاد همینطور درباره تسهیلات بانکی اعلام شده هم توضیح داد: این تسهیلات اگر در حد شعار باشد خوشایند صنعت توریسم نیست آنقدر برای عرضه این تسهیلات سختگیری وجود دارد که من بعنوان رئیس انجمن حتی یک مورد هم نشنیده ام که کسی از این وام های ۱۲ درصدی بگیرد.
وی اظهار داشت: ما تنها مشکلات کرونا را نداشتیم بلکه از آبان سال قبل تابحال اتفاقات مختلفی روی صنعت توریسم تاثیر گذاشته ولی کرونا تیر خلاص بود. اگر به گردشگری اعتقاد داریم باید نگاه مان به صنعت هم عوض شود.

1399/05/09
11:48:10
5.0 / 5
1987
تگهای خبر: توریست , خدمات , سفر , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بریونی