مونسان:

خسارت كرونا به زیرساخت گردشگری ۱۲ هزار میلیارد تومان است

خسارت كرونا به زیرساخت گردشگری ۱۲ هزار میلیارد تومان است

به گزارش بریونی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن بیان اینكه به دنبال راهی برای جبران خسارت كرونا به حوزه گردشگری هستیم، اظهار داشت: خسارت كرونا به زیرساخت گردشگری 12 هزار میلیارد تومان است.به گزارش بریونی به نقل از مهر، علی اصغر مونسان غروب دوشنبه در حاشیه بازدید از مراکز گردشگری شهر سمنان در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه موضوع کرونا در همه بخش های اقتصادی دنیا ازجمله گردشگری اثرگذار بوده است، اظهار داشت: برآورد خسارات کرونا به زیرساخت های گردشگری کشور تا به امروز ۱۲ هزار میلیارد تومان بوده است.
وی ضمن ابراز نگرانی از اینکه ممکنست کرونا گردشگری را به ورشکستگی نزدیک کند، اضافه کرد: اگر این روند تعطیلی مراکز گردشگری و عدم سفر به شهرهای مختلف کشور بخواهد ادامه دار باشد خسارت به حوزه گردشگری از بابت ویروس کرونا بمراتب بیشتر خواهد شد.
۱۳۷ میلیارد تومان پروژه گردشگری در حال اجرا
وزیر میراث فرهنگی بابیان اینکه یکی از ظرفیت های بزرگ کشور در بخش اقتصاد حوزه گردشگری ست، اظهار داشت: تا پیش از کرونا اتفاقات بسیار خوبی در حوزه گردشگری ازجمله به نتیجه رسیدن پروژه های گردشگری رقم خورده است.
مونسان بابیان اینکه پروژه های بسیار زیادی در حوزه گردشگری در دست اجرا قرار دارد، در ادامه اشاره کرد: تا به امروز بیش از دو هزار و ۴۰۰ پروژه با ۱۳۷ میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری در کشور در حال اجراست.
وی بابیان اینکه به دنبال ایجاد شرایطی هستیم تا بخش لطمه دیده گردشگری از کرونا بتواند قدری خودرا احیا کند، اضافه کرد: حدود پنج هزار موافقت اصولی فقط در دولت دوازدهم صادر شد که نشان دهنده روند رو به رشد گردشگریست.
وجود ۸ میلیون توریست خارجی
وزیر میراث فرهنگی و گردشگری بابیان اینکه تعداد توریستهای خارجی در سال قبل به میزان هشت میلیون نفر رسید که رکورد تاریخی محسوب می شود، اظهار داشت: ایران بعنوان دومین کشور دنیا به لحاظ سرعت رشد توریست خارجی معرفی شده است که همه این ها نشان میدهد ظرفیت های خوبی در بخش گردشگری کشور به وجود آمد.
مونسان بابیان اینکه حضور توریستهای خارجی در کشور نباید متوقف شود، در ادامه اشاره کرد: نگاه ما به این معطوف شده که گردشگری بعنوان یک اقتصاد نوظهور مردم پایه برای کشور ایفای نقش کند و این مساله بسیار مهمی برای اشتغال جوانان شمرده می شود.
مونسان در ادامه اشاره کرد: از محل جبران خسارت کرونا به زیرساخت ها ۵۰ هزار میلیارد تومان را دولت برای گردشگری در نظر گرفت، در ابتدا فرآیندهای سختی وجود داشت که متأسفانه به خوبی پیش نرفت حدود ۱۱۰ میلیارد تومان فقط بخش گردشگری توانست دریافت داشته باشد که امیدواریم در آینده این مساله سرعت بیشتری به خود گیرد.
وی اضافه کرد: خوشبختانه گردشگری نشان داد که این حوزه مزیت های بی شماری دارد که ازجمله سرعت جبران آن است در خردادماه امسال از ستاد ملی کرونا درخواست شد تا اجازه دهند کارهای گردشگری آغاز شود که این اتفاق رقم خورد و شخص رئیس جمهور دستور آنرا صادر کردند که در سه تعطیلی پشت هم حدود ۲۰ میلیون نفر اقامت در شب رخ داد که بسیار مناسب بود.


منبع:

1399/05/30
11:12:51
5.0 / 5
1566
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بریونی