از سوی معاونت گردشگری؛

تسهیل شرایط فعالیت تأسیسات گردشگری در دوره كرونا ابلاغ گردید

تسهیل شرایط فعالیت تأسیسات گردشگری در دوره كرونا ابلاغ گردید

به گزارش بریونی موارد تسهیل كننده در رابطه با تأسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی، با عنایت به شیوع بیماری كرونا، در بخشنامه ای از جانب معاون گردشگری به مدیران كل میراث فرهنگی، استانها ابلاغ گردید.


به گزارش بریونی به نقل از مهر، در بخشنامه تسهیل شرایط فعالیت تأسیسات گردشگری در دوره کرونا که به امضای ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی صادر شده خطاب به مدیران کل میراث فرهنگی ۳۱ استان کشور آمده است:
«با استناد به ماده ۷ قانون توسعه ایران گردی و جهان گردی و در جهت وظایف و تکالیف حاکمیتی در حوزه گردشگری، با توجه به شیوع بیماری کرونا و بروز مسائل و مشکلات ناشی از کاهش و توقف برنامه های سفر و به تبع آن وضعیت اقتصادی و معیشتی فعالان و تأسیسات گردشگری کشور و در جهت لزوم پشتیبانی از کسب وکارهای حوزه گردشگری تا عادی شدن شرایط اجتماعی و سلامت عمومی جامعه، موارد تسهیل کننده زیر صرفا در مورد دارندگان مجوز از این وزارتخانه، به مدت یک سال برای اجرا ابلاغ می شود.
مقتضی است دستور فرمائید ضمن اطلاع رسانی به ذی نفعان و فعالان گردشگری تحت پوشش آن استان اقدام لازم به عمل آید.
۱- با درخواست مرخصی یا تعطیلی موقت تأسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری موافقت می شود.
۲- در مورد مکان فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز، ضمن تعدیل شرط متراژ و کاربری، فعالیت دفاتر در مکان هایی با موقعیت اداری و در صورت تأیید اداره کل استان بلامانع است.
۳- در مورد مبحث تضمین حسن انجام کار در صورت تقاضای دریافت کل مبلغ تضمین حسن انجام کار به صورت سفته بلامانع است.
۴- در مورد عرضه مدرک رسمی اجاره نامه مکان فعالیت عرضه قرارداد عادی از مشاور املاک فی درخلال موجر و مستأجر کفایت می کند.
۵- در مورد متقاضیان دریافت گواهی نامه حرفه ای گردشگری سلامت عرضه معرفی نامه از جانب بیمارستان های دارای واحد ipd به جای قرار داد و توافق نامه مورد قبول است.
۶- تمدید گواهی نامه کیفیت آن دسته از تأسیسات گردشگری که قبلاً موفق به دریافت گواهی نامه مربوطه شده اند با هماهنگی اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری و صرفا برای یک دوره بلامانع است.
۷- تمدید پروانه بهره برداری آن دسته از تأسیسات گردشگری مشمول طرح تطبیق فاقد گواهی نامه کیفیت خدمات، با اعتباری یک ساله و بعد از دریافت تعهدنامه کتبی در خصوص اقدام برای قرارداد ارزیابی امکان پذیر است.
۸- نرخ نامه تأسیسات گردشگری از جانب تشکل های حرفه ای صنعت توریسم تهیه و بعد از تائید اداره کل استان از جانب تشکل های مربوطه ابلاغ شود.
بدیهی است این بخشنامه با عنایت به شرایط فعلی به صورت موقت است و بعد از منقضی شدن آن رعایت تمام ضوابط و مقررات کما فی سابق بر مبنای قوانین و مقررات خواهد بود.»


منبع:

1399/06/01
14:10:29
5.0 / 5
1813
تگهای خبر: خدمات , سفر , سلامت , شكلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بریونی