طی سفری به ایران؛

مدیركل آژانس بین المللی انرژی اتمی از موزه ملی ایران بازدید كرد

مدیركل آژانس بین المللی انرژی اتمی از موزه ملی ایران بازدید كرد

رافائل گروسی، مدیركل آژانس بین المللی انرژی اتمی در حاشیه سفر دیپلماتیك خود به تهران به همراه بهروز كمالوندی معاون امور بین الملل سازمان انرژی اتمی و هیئت همراه از موزه ملی ایران بازدید نمود.به گزارش بریونی به نقل از مهر، رافائل گروسی طی این دیدار و بازدید از موزه ایران باستان، با بخشی از سیر تاریخ و تمدن هزاران ساله ایران آشنا شد. مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی از آثار مختلفی همچون سفال پویانمایی شهر سوخته، آثار جیرفت، شوش، تالار هخامنشی، تندیس بزرگ زاده اشکانی و مرد نمکی دیدن کرد. گروسی طی این بازدید علیرغم فرصت محدود با سوالات و اظهار نظر علاقه فراوان خویش را نسبت به فرهنگ و تمدن کهن ایرانی ابراز کرد.
مولاژی از منشور کوروش؛ به رسم یادبود به رافائل گروسی تقدیم شد که ترجمه محتوای آن وی را تحت تاثیر قرار داد. مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی هم به رسم یادبود در دفتر موزه ایران باستان نوشت: «فرصت بازدید از این موزه منحصر به فرد و آشنایی با تاریخ طولانی تمدن کهن ایران سبب افتخار من است.»
رافائل گروسی دومین مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی است که از موزه ملی ایران بازدید کرده و پیش از این موزه ملی در هفتم آبان ۱۳۹۶ میزبان یوکیا آمانو، مدیر پیشین این آژانس بود.


منبع:

1399/06/09
12:24:31
5.0 / 5
1960
تگهای خبر: تندیس , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بریونی