مدیرعامل شركت ایرانگردی و جهانگردی مطرح كرد؛

ساخت مركز اقامتی نزدیك مزار سردار سلیمانی

ساخت مركز اقامتی نزدیك مزار سردار سلیمانی

به گزارش بریونی خشایار نیكزادفرد از راه اندازی مركز اقامتی و مجتمع بین راهی در نزدیكی مزار شهیدسردار سلیمانی آگاهی داد و اظهار داشت: در مرزهای كشور دفاتر اطلاع رسانی گردشگری ایجاد می شود.خشایار نیکزادفرد مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ایرانگردی و جهانگردی زیرمجموعه وزارت میراث فرهنگی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: قرار بود هزار مجتمع خدمات بین راهی از سال ۸۷ در کشور ساخته شود که تا کنون ۵۵۰ مجتمع ساخته شد از این تعداد ۳۵۰ مجتمع تکمیل شده و ۲۵۰ مجتمع نیز نصفه کاره است. چون یا سازمان مدیریت و برنامه پول آنها را نداده یا پیمانکار رغبت لازم را نداشته و یا اینکه مکان یابی مناسبی نشده اند و اداره ای مانند آب یا برق امکانات لازم را برای آن، تامین نکرده اند.
وی اضافه کرد: ما برای این مجتمع های بین راهی و بهداشتی مشاور گرفتیم تا وضعیت ساختمان ها را بررسی کند. گزارش آنرا به اداره های کل میراث فرهنگی استانها اعلام کردیم و گفتیم چه تعداد تکمیل است و تحویل بگیرید و یا چه تعداد را می توانند تحویل بدهند و آب و برق آنرا تامین کنند و یا آیا زمین ها معارض دارند یا نه. بعد از آن این سرویس ها را به مناقصه گذاشتیم. برخی از این مجتمع ها باقی مانده که هنوز سرمایه گذاری نکردیم.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ایرانگردی و جهانگردی با اشاره به اینکه این مجتمع ها تنها در دو استان ساخته نشده بود، اظهار داشت: وزارت میراث فرهنگی نباید از این مجتمع ها اجاره بگیرد همه آنها نمازخانه و سرویس بهداشتی و فروشگاه دارند و باید بتوانند خودشان درآمد داشته باشند. یک شرکت نیز اعلام آمادگی کرده پمپ بنزین پرتابل کنار مجتمع های بین راهی ما راه اندازی کند که برای نمونه در محور سمنان ساخته خواهد شد تا به جذابیت های این مجتمع های بین راهی اضافه کند.
نیکزادفر اظهار داشت: در نزدیکی مزار شهید سردار سلیمانی مقرر است یک مجتمع رفاهی و بهداشتی ساخته شود. نیاز به چنین مجتمعی توسط وزیر میراث فرهنگی به ما اعلام گردید همین طور در صورتیکه به ما زمین داده شود یک اقامتگاه نیز در آنجا خواهیم ساخت. این مساله را به استاندار و امام جمعه اعلام نموده ایم تا به صورت عام المنفعه از آن استفاده گردد.
وی در ادامه اظهار داشت: دفاتر اطلاع رسانی گردشگری در سطح داخلی کشور و مبادی ورودی و خروجی ایجاد خواهیم کرد حالا این دفاتر در مبادی مرزی همچون آستارا راه اندازی شده اند. طی مکاتباتی که با فرودگاه امام خمینی داشتیم غرفه ای نیز در فرودگاه در دست ساخت است. منتها باید دستورالعمل آن داده شود تا این دفاتر را به بخش خصوصی واگذار نماییم. حالا دفاتر غیرمجازی زیادی در استانی مانند مازندران وجود دارد که بابت اجاره آنها مبالغ زیادی نیز جا به جا می شود. اعلام نیاز به این دفاتر زمانی بود که سفیر عمان به وزیر میراث فرهنگی گلایه کرده بود که عده ای سر مسافران عمانی کلاه می گذارند. معاونت گردشگری پیگیری کرد و به این نتیجه رسید که در فرودگاه عده ای، بعنوان راننده، مسافران را با مبالغ بالا جا به جا می کنند بنابراین در فرودگاه باید دفتر اطلاع رسانی ایجاد می شد. در گمرگ هم جا گرفتیم.
نیکزادفر از امضای تفاهمنامه ای با شبکه نسیم برای ساخت ۱۰۰ قیمت مستند جاذبه های گردشگری ایران آگاهی داد و اظهار داشت: قسمتی از هزینه ساخت این مجموعه تلویزیونی را می پردازیم.


منبع:

1399/06/14
10:58:09
5.0 / 5
1899
تگهای خبر: اقامت , تخصص , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بریونی