كارآگاه ولیپور گودرزی خبر داد؛

كشف ۱۴۱ سكه عتیقه در تهران

كشف ۱۴۱ سكه عتیقه در تهران

به گزارش بریونی رئیس پلیس امنیت اقتصادی از كشف ۱۴۱ سكه عتیقه به وزن ۶۷۲ گرم و تعدادی سكه خرد شده به وزن ۵۳۶ گرم در ارتباط با دوره آل بویه در شهر ری اطلاع داد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی در تشریح این خبر اظهار نمود: پنجم آبان ماه پرونده ای از کلانتری ۱۳۱ شهر ری به همراه یک متهم در خصوص کشف عتیقه به این پلیس ارجاع و تیمی از کارآگاهان این پلیس بررسی مبحث و مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند.
این مقام انتظامی اظهار داشت: متهم پرونده در بازجویی اولیه اظهار داشت، حدود ۲ ماه پیش به همراه شخصی در حال کندن قبر در قبرستان ابن بابویه بودیم که کوزه ای حاوی سکه های قدیمی پیدا کرده و آنها را با هم تقسیم و از هم جدا شده و از آن به بعد همدیگر را ندیدیم.
وی با اشاره به اینکه شناسایی متهم دوم پرونده در دستور کار قرار گرفت، اظهار داشت: مأموران موفق شدند در تحقیقات پلیسی مخفیگاه وی را در "باقر شهر" شناسایی و نتیجه تحقیقات انجام شده را در اختیار مرجع قضائی قرار دهند.
سرهنگ ولی پور خاطرنشان کرد: با هماهنگی های قضائی تیمی از کارآگاهان برای دستگیری متهم به مخفیگاه وی اعزام و موفق شدند، وی را در یک عملیات پلیسی دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس امنیت اقتصادی انتقال دهند.
وی اظهار داشت: متهم بعد از انتقال به این پلیس اظهار کرد، سکه ها را بعد از تقسیم در همان قبرستان ابن بابویه مخفی کرده است.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی با اشاره به اینکه یازدهم آبان ماه تیمی از کارآگاهان به همراه بازجو پرونده، رئیس میراث فرهنگی شهرستان ری به قبرستان ابن بابویه اعزام شدند، عنوان کرد: در بررسی های بیشتر ۱۴۱ سکه سالم به وزن ۶۷۲ گرم و تعدادی سکه خرد شده به وزن ۵۳۶ گرم متعلق به دوره آل بویه کشف و در همان محل تحویل نماینده میراث فرهنگی شد.
سرهنگ ولی پور اضافه کرد: هر ۲ متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.


منبع:

1399/08/17
14:20:49
5.0 / 5
1226
تگهای خبر: میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بریونی