تفاهم نامه سازمان اوقاف و وزارت میراث فرهنگی؛

ایجاد فرصت شغلی و رونق اقتصادی برای حفظ موقوفات

ایجاد فرصت شغلی و رونق اقتصادی برای حفظ موقوفات

ابوالحسینی مدیركل نظارت فنی بر موقوفات سازمان اوقاف از از انعقاد تفاهم نامه بین سازمان اوقاف و وزارت میراث فرهنگی اطلاع داد و اظهار داشت: ایجاد فرصت شغلی، در حفظ موقوفات مؤثر خواهد بود.


به گزارش بریونی به نقل از مهر، محمدجواد ابوالحسینی؛ مدیرکل نظارت فنی بر موقوفات و اماکن مذهبی درباره فعالیتهای عمرانی در بقاع متبرکه اظهار داشت: شاهد حرکتی رو به جلو در پروژه های عمرانی بقاع متبرکه هستیم؛ سال ۹۸ در ۹۳۳ بقعه متبرکه فعالیت عمرانی انجام شده و بر مبنای پیشبینی ها، امسال شاهد رشد ۲۰ درصدی در اجرای پروژه ها خواهیم بود.

وی تصریح کرد: بر پایه اهداف عالی سازمان اوقاف در خصوص احیای موقوفات، فعالیتهای عمرانی و نظارت فنی را به صورت مشخص مدنظر قرار داده ایم، بنابراین اقداماتی در جهت حفظ موقوفات نظیر بازسازی، مقاوم سازی و نگهداری بناهای موجود و.... در دست انجام است.

مدیرکل نظارت فنی بر موقوفات و اماکن مذهبی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه در جهت درآمدزا کردن موقوفات و بقاع متبرکه به بحث سرمایه گذاری در این اماکن بیشتر از گذشته توجه شده است، اضافه کرد: بخش عمده این سرمایه گذاری را پروژه های عمرانی با کاربری های متفاوت تشکیل می دهند؛ این کار علاوه بر ایجاد فرصت شغلی و رونق اقتصادی، در حفظ و پایداری موقوفات مؤثر خواهد بود.

ابوالحسینی با تکیه بر اینکه بقاع متبرکه جز اماکن زیارتی و فرهنگی هستند که نقش بسیار مهم و ارزشمند ای در ارتقای بحث اخلاقی جامعه دارند، خاطرنشان کرد: بر همین مبنا اولویت اصلی سازمان ایجاد زیرساخت های مناسب با رویکرد فرهنگی، خدماتی و رفاهی بوده است.

وی افزود: ما معتقدیم کارهای خوبی می توانیم در حوزه زائرسراها و فضاهایی که جنبه تاریخی دارند، انجام داد و از این طریق به مبحث درآمدزایی هم دقت کنیم.

مدیرکل نظارت فنی بر موقوفات و اماکن مذهبی درباره تاثیر تحولات مدیریتی طی سالهای اخیر در سازمان اوقاف بر ارتقای اقتصاد موقوفات اظهار داشت: با عنایت به برنامه های کلان سازمانی، ارتقای اقتصاد موقوفات مشهود است؛ سرمایه گذاری ها عمدتاً با مشارکت سازمان اوقاف و بخش خصوصی انجام شده که نقش اساسی در تحقق شعار سال که همان جهش تولید است، خواهد داشت.

ابوالحسینی از انعقاد تفاهم نامه بین سازمان اوقاف و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اطلاع داد و تصریح کرد: کمیته های مشترک بین دو دستگاه، موارد اختلافی در مورد مرمت و بازسازی بقاع متبرکه و اماکن مذهبی و نحوه گسترش و توسعه فضاهای را بررسی نموده و موارد اختلافی را حل و فصل می کنند.

1399/09/03
22:41:03
5.0 / 5
844
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بریونی