تبدیل فضای گورستان های دروازه دولاب به میدانگاه صلح

تبدیل فضای گورستان های دروازه دولاب به میدانگاه صلح

به گزارش بریونی پروژه بهسازی محیطی و راه اندازی میدانگاه صلح از مدت ها پیش شروع شده است در این طرح مقرر است محدوده گورستان های تاریخی دروازه دولاب مسدود و به پیاده راه تبدیل گردد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، بخش هایی از خیابان منتهی به گورستان دولاب پیاده راه خواهد شد همینطور از روز ۱۲ آبان ماه هم خیابان شهید رضایی تاجری حدفاصل کوچه شهید علینقیان تا کوچه شهید پیرهادی به صورت دائمی مسدود شد تا در ایام آینده این محدوده سنگ فرش شود.
از طرفی داخل گورستان های ارامنه، ارتدکس شرقی (روس ها، گرجی ها و یونانی ها) و لهستانی ها تمیز و علف های هرز آن از ۷ ماه پیش تا کنون برچیده شده است همینطور چند چشمه سرویس بهداشتی هم در گورستان ارامنه به جای سرویس بهداشتی قدیمی آن درحال ساخت است. اما در این طرح ساماندهی هیچ اتفاق جدیدی برای سنگ قبرها و یا صلیب های شکسته نیفتاده است حتی استقامت بخشی بعضی از بناهای آن مانند آرامگاه شاهزاده گرجی.
اما گورستان آشوری های این مجموعه کماکان بسته و وضعیت آن نامناسب است. از سویی متولیان این گورستان ها هم همچنان اجازه بازدید به افراد مختلف را نمی دهند. به خصوص این مشکل در بازدید از مجموعه گورستان ارامنه وجود دارد.
پیش از این در شهریور ماه سال ۹۹ محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر در پاسخ به پرسشی درباره جزئیات لایحه ساماندهی گورستان های دولاب اظهار داشته بود: لایحه ای که از جانب شهرداری عرضه شد نقص های اساسی داشت و در جلسه مشترکی که با کمیسیون شهرسازی و معماری و سلامت، محیط زیست و خدمات شهری برگزار شد، به جای عرضه لایحه، طرحی در اینباره عرضه شد. در این لایحه ساماندهی گورستان ها بر عهده شهرداری تهران و حوزه هیئت مدیره آرامستان های اقلیت دینی گذاشته شده است اما رویکرد و نقش آن در فضاهای شهری مشخص نمی باشد.


منبع:

1399/09/11
13:22:10
5.0 / 5
793
تگهای خبر: خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بریونی