در گزارش بریونی بیان شد؛

فرش چینی را به اسم فرش ایرانی ساخته و می فروشند

فرش چینی را به اسم فرش ایرانی ساخته و می فروشند

به گزارش بریونی یک صادرکننده صنایع دستی اظهار داشت: اگر همیشه کشور چین محصولات کشورهای دیگر را کپی می کرد و به نام خودش می فروخت این دفعه فرش چینی را به نام فرش ایرانی در بازارهای بین المللی ساخته و می فروشد.احسان محمدی فعال حوزه صادرات صنایع دستی به خبرنگار مهر اظهار داشت: چینی ها یاد گرفته اند فرش دستبافت را با نقش و طرح ایرانی تولید کنند از آنجائیکه چینی ها بواسطه نیروی کار بیشتر یک فرش را خیلی زودتر از ایرانیها می بافند، با قیمت پایین تر آنرا به نام فرش ایرانی می فروشند.
وی اظهار داشت: بااینکه فرش چینی کیفیت فرش ابریشم ایرانی را ندارد اما قیمت آن پایین تر است آنها از اعتبار فرش دستبافت ایران برای فروش محصول شأن استفاده می نمایند. این یک نوع تقلب شمرده می شود. حالا حتی می توان در سایت های مطرح فروش آنلاین محصولات، نگاهی انداخت و متوجه شد که «پرشین کارپت» که توسط چین تولید شده به فروش می رسد. در حقیقت یک فرش ۱۲ متری با متریال ابریشم را حالا ۴ هزار دلار می فروشند در صورتیکه اصل این فرش در ایران کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان نیست.
وی اضافه کرد: ما شرکت هایی را در چین شناسایی کرده ایم که این فرش ها را به کل جهان می فرستند. آنها در حقیقت برند ایرانی ساخته اند و با قیمت پایین تر، فرش های بیشتری را به نام «فرش ایرانی» صادر می کنند. بازار هم در دنیا فرش ایران را خوب می شناسد و چون می بیند این نرخ بسیار با نرخ فرش اصل ایران متفاوت است همان را می خرد. متأسفانه مسئولان ایرانی به این مساله اهمیتی نمی دهند وزارت میراث فرهنگی نیز خودرا متولی فرش نمی داند.


منبع:

1399/09/15
13:39:06
5.0 / 5
987
تگهای خبر: تولید , شركت , صنایع دستی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بریونی