به دلیل عدم رسیدگی به بناهای تاریخی؛

شورای شهر، میراث فرهنگی انار را تعطیل كرد

شورای شهر، میراث فرهنگی انار را تعطیل كرد

به گزارش بریونی شورای شهر انار به علت عدم رسیدگی اداره میراث فرهنگی شهرستان انار به بناهای تاریخی، این نمایندگی را تعطیل کرد.



به گزارش بریونی به نقل از مهر، همزمان با ورود استاندار کرمان به شهرستان انار، شورای شهر تصمیم گرفت نمایندگی میراث فرهنگی انار را تعطیل کند در اینباره، علی علیپور اسماعیلی رئیس شورای شهر انار به خبرنگار مهر اظهار داشت: مدرسه ای به نام مدرسه سعدی که یک بنای تاریخی است در شهر انار به نماینده میراث فرهنگی سپرده شد قرار بود با تغییر کاربری این ساختمان به اداره میراث فرهنگی، از آن حفاظت شود و به این بنا رسیدگی کنند اما این اتفاق نیفتاد حتی پیمانکاری که پشت بام این مدرسه را مرمت کرده پولش را از میراث فرهنگی نگرفته است. در واقع تنها بانوان هنرمندان صنایع دستی به این ساختمان رفت و آمد می کردند از طرفی بناهای تاریخی این شهر در وضعیت نامناسبی قرار دارند ما در اعتراض به عملکرد میراث فرهنگی این بنا را امروز تعطیل کردیم.
وی اظهار داشت: ما اداره میراث فرهنگی در انار نداریم نمایندگی هست. اینجا یک نمایندگی دارد و یک نفر آنرا اداره می کند. ما هر چه می گفتیم وضعیت بناهای تاریخی انار خوب نیست کسی گوش نمی کرد تا اینکه در یک اعتراض آنرا تعطیل کردیم شاید صدای ما را بشنوند. بعنوان مثال حالا ارگ تاریخی انار یک مخروبه است و کسی اصلاً به آن توجهی ندارد. ما پیشنهاد کردیم که میراث فرهنگی را به ما بسپارید ولی نمی پذیرند.
علی زینی وند استاندار کرمان هم در جریان بازدید از شهرستان انار اظهار داشت: یکی از خواسته های مردم شهرستان انار، استقرار نمایندگی ادارات در این شهرستان است پیگیری می نماییم ادارات کلی که مجوز رسمی دارند مسئولین خویش را در این شهرستان مستقر کنند اداراتی که مجوز رسمی ندارند از چارت خود نمایندگی تام الاختیار اینجا بگذارند. ازاین رو نظر ما این است همه دستگاههای مؤثر مثل میراث فرهنگی یا سایر دستگاه هایی که مردم به خدمات آنها نیاز دارند یا ادارات خویش را مستقر کنند یا اگر مجوز ندارد از چارت خود نمایندگی مستقر کنند تا مردم مجبور نباشند برای کارهای خود به شهرهای همجوار رجوع کنند.


منبع:

1399/09/18
17:38:45
5.0 / 5
882
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بریونی