در گزارش بریونی اعلام شد؛

تئاتر شهر تا آخر سال دارای حریم می شود

تئاتر شهر تا آخر سال دارای حریم می شود

بریونی: مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد با اشاره به برگزاری جلسه ای با حضور معاون وزیر میراث فرهنگی در هفته گذشته، اعلام نمود تلاش می نماییم و امیدواریم تا آخر سال جاری تئاتر شهردارای حریم شود.قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت و سرانجام حریم تئاتر شهر برای حفظ این بنای ملی و بهبود شرایط محیطی و فرهنگی پیرامون این مجموعه تئاتری، به خبرنگار مهر اظهار داشت: نظر وزارت میراث فرهنگی در زمینه اینکه مجموعه تئاتر شهر دارای حریم باشد، مهمست برای اینکه مجموعه تئاتر شهر بعنوان یک بنای ملی ثبت شده است. در همین راستا هفته گذشته جلسه ای با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر طالبیان معاون وزیر میراث فرهنگی و همین طور چند تن از مدیران کل ستادی میراث فرهنگی درباب حریم مجموعه تئاتر شهر انجام شد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه همه دوستان وزارت میراث فرهنگی در اینکه تئاتر شهر باید دارای حریم باشد متفق القول هستند. دوستان شهرداری هم در این راستا همراهی لازم را دارند
آشنا با اشاره به ارائه نقشه های قدیمی حریم تئاتر شهر و نقشه های جدید در نظر گرفته شده برای این حریم، اضافه کرد: نقشه های جدید هم متناسب با مجموعه تئاتر شهر طراحی شده اند که در عین حال هم هنرمندانه باشند و هم از این بنای ملی حفاظت کنند.
مدیرکل هنرهای نمایشی در انتهای سخنان خود تاکید کرد: همه موافق این هستیم که تئاتر شهر دارای حریم باشد و کوشش برای اجرائی شدن این طرح ادامه دارد و امیدواریم تا آخر سال مجموعه تئاتر شهر حریم خودرا داشته باشد.


منبع:

1399/10/07
19:45:13
5.0 / 5
823
تگهای خبر: میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بریونی