كتاب اهل كاشانم منتشر گردید

كتاب اهل كاشانم منتشر گردید

بریونی: اهل کاشانم نخستین کتاب از مجموعه اهل ایرانم برای معرفی مقاصد گردشگری ایران در سده نو منتشر گردید.به گزارش بریونی به نقل از مهر، برای تولید این کتاب به تولید محتوای خلاق در آستانه به انتها رسیدن سده چهاردهم و شروع سده پانزدهم هجری شمسی توجه شده است.
در معرفی این راهنمای گردشگری آمده است: «شاید کاشان با تپه سیلک، باغ فین و خانه های تاریخی اش مشهور بود، ولی در عرصه گردشگری، تا حالا از خوراک کاشان صحبتی به میان نیامده بود. بنا بر این در این کتاب علاوه بر گنجاندن محتوای فاخر برای معرفی میراث تاریخی و ملموس این شهرستان به صورت ویژه به بخش خوراک نیز پرداخته شده است. در این بخش برای هر خوراک علاوه بر دستور طبخ، یک داستانک روایت و برای هر داستانک، تصویری درخورِ آئین بومی این خوراک خلق شده است. همین طور نگاه ویژه به گردشگری فیلم (فیلم توریسم) در شهرستان کاشان سبب شد تا برای نخستین بار در ایران و شاید در جهان، به مکان و لوکیشن فیلم ها و تئاترها در یک کتاب راهنمای گردشگری فرهنگی پرداخته شود.
در این کتاب بعد از شرح ۱۰ دلیل برای دوست داشتن کاشان، از جغرافیا و پیشینه تاریخی این «کی آشیان» سخن گفته شده است، قصه آغازین زندگی کاشی ها در «یکی بود یکی نبود» نیز خوانده می شود، نمونه های فاخر «کاشانه» در ایران نیز واکاوی شده است، «چهل حصاران» به مثابه قلعه، دروازه، مسجد، آب انبار و … مورد توجه قرار گرفته و مسیرهایی برای گردشگری پیاده پیشنهاد شده است، «بهشت ایرانی» با عناصری چون باغ، بازار، حمام و… برای خواننده تصویر شده اشت، «گنجینه» ای از هنر کاشان شامل نساجی، قالی بافی، سفالگری و کاشی سازی گشوده شده است، نیاسر این «دیده بان ساسانی» و بَرزُک همان «بستان کوهستان» کاشان معرفی شده اند و شما با حضور در قمصر در «کار گلاب و گل» همراه خواهید شد. در «ناشتاشام» پای سفره کاشان از شما میهمان نوازی خواهد شد، «برخی از مشاهیر و بزرگان کاشان» را می شناسید، با «لهجه کاشانی» آشنا می شوید و با اطلاع از «برخی از جشن ها، مراسم و آداب کاشان» و «راهنمای تدوین برنامه و اطلاعات سفر به کاشان» اوقات خوشی برای زیارت و سیاحت این شهرستان رقم خواهید زد.

تولید تصاویر فاخر، تصویرسازی های خلاق و اینفوگرافی های شایسته برای نمایش جذابیت های شهرستان کاشان همچون خاصیت هایی است که در این کتاب توسط امکان واقعیت افزوده (AR) کامل می شود.
کتاب «اهل کاشانم» دستاورد پژوهش میدانی و کتابخانه ای تیم تولیدکننده محتوا در فرصتی است که در سایه شوم همه گیری بیماری کووید -۱۹ بوجود آمد.
این کتاب توسط گروه نویسندگان با همکاری فصلنامه میراث و گردشگری گیلگمش، زیر نظر آرش نورآقایی، مدیرمسؤول این فصلنامه در قالب قسمتی از پروژه «نوسده» در ۴۹۶ صفحه توسط نشر «اگر» انتشار یافته و یکی از بخش های چهارگانه پروژه کتاب، واقعیت افزوده کتاب، بازی و واقعیت افزوده بازی «اهل کاشانم» است.»
برای خرید آنلاین کتاب «اهل کاشانم» از سراسر ایران می توانید به وب سایت www.gilgameshmag.com مراجعه کنید.


منبع:

1399/10/23
12:49:12
0.0 / 5
1165
تگهای خبر: تولید , خرید , خوراك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بریونی