مطالعات نشان می دهد؛

زنجبیل در تسكین علایم لوپوس موثر است

زنجبیل در تسكین علایم لوپوس موثر است

بریونی: مطالعه اخیر بر روی موش های آزمایشگاهی نشان میدهد که زنجبیل ممکنست به درمان افراد مبتلا به لوپوس و افراد لطمه پذیر در ایجاد لخته های خونی خطرناک کمک نماید.به گزارش بریونی به نقل از مهر، زنجبیل یک ماده غذایی محبوب در خیلی از جهان بوده که دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است.
محققان در مطالعه اخیر خود به بررسی ترکیب اصلی بیواکتیو ریشه زنجبیل موسوم به ۶-gingerol در کاهش علایم لوپوس پرداختند.
در بیماری لوپوس، سیستم ایمنی بدن به خودش حمله کرده و التهاب می تواند موجب لطمه دائمی به بافت ها شود. گلبول های سفید خون به نام نوتروفیل ها نقشی اساسی در این واکنش التهابی دارند.
در این تحقیق، دانشمندان اثرات ۶-gingerol را بر روی موش های مبتلا به لوپوس ارزیابی کردند.
آنها همین طور موش های مبتلا به سندرم آنتی فسفولیپید (APS) که اغلب با لوپوس هم راه است را نیز مورد مطالعه قرار دادند. APS یک بیماری خودایمنی است که موجب تشکیل لخته های خونی در رگ های خونی بدن می شود.
«رمضان علی»، سرپرست تیم تحقیق از مرکز پزشکی میشیگان، در این زمینه می گوید: «در هر دو گروه از موش ها، ۶-gingerol از آزاد شدن تله های خارج سلولی نوتروفیل جلوگیری می کند.»
تله های خارج سلولی نوتروفیل یا NET از سلول های سفید خون به نام نوتروفیل ها ناشی می شود. این ساختارهای چسبنده تار عنکبوتی هنگامی ایجاد می شوند که آنتی بادی ها با گیرنده های سطح نوتروفیل ارتباط برقرار کنند.
NETها سبب بروز لوپوس شده و تشکیل لخته های خونی را می افزایند. در کنار کاهشNET ها، ۶-gingerol هم موجب کاهش ایجاد لخته خون می شود.
به طور کلی، یافته ها نشان میدهد که فعالیت ضدالتهابی ترکیب زنجبیل مستقیماً بر آنتی بادی های مربوط به بیماری هایی مانند لوپوس و APS تأثیر می گذارد.
این نتیجه نشان میدهد که ترکیب زنجبیل ممکنست چرخه التهاب را شکسته و بطور بالقوه بعنوان یک درمان عمل کند.


منبع:

1399/10/29
17:35:14
0.0 / 5
1137
تگهای خبر: پزشك , سیستم , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بریونی