مسئولان می دانستند مردم سفر می كنند؛

هجوم مسافران به شهرهای جنوبی قابل پیشبینی نبود؟

هجوم مسافران به شهرهای جنوبی قابل پیشبینی نبود؟

آیا هجوم مسافران به مناطق جنوبی کشور با حذف محدودیت تردد، وجود تعطیلات وسط هفته، باز شدن مدارس و کاهش آمار قربانیان کرونا قابل پیشبینی نبود؟خبرگزاری مهر _ گروه جامعه؛ خیلی از مسافرانی که به علت قرمز بودن شهرستان های گردشگری استان مازندران نتوانستند به شهرهای شمالی کشور بروند بعد از برداشتن محدودیت های تردد بین استان ها راهی جنوب کشور شدند.
شهرهای بندرعباس، قشم، کیش در بین شهرهای جنوبی کشور به شکل فزاینده ای در تعطیلات شهادت حضرت زهرا (س) شلوغ شده است ظرفیت تمام قطارهای بندرعباس از هفته دوم دیماه پر شده بود. حالا هم که راه آهن، هفتگی سیستم رزرو قطارها را باز می کند بازهم به سرعت تمام قطارها پر از مسافر می شود.
در حال حاضر ظرفیت تمامی مراکز اقامتی جزیره قشم تا اردیبهشت ماه پر شده است. استقبال از سفر به جزیره قشم آن قدر زیاد بود که در ایام اخیر علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در حضور رئیس جمهور با انتشار تصاویری از ازدحام جمعیت در ورودی به جزیره قشم اظهار داشته بود: در یک روز ۶ هزار ماشین وارد جزیره قشم شد ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر همزمان وارد یک جزیره شدند اساسا این وضعیت اسفناک است. کسانی که با این بی مبالاتی چنین برنامه ریزی هایی می کنند مسئول مرگ مردم هستند و باید مجازات شوند.
سعید نمکی وزیر بهداشت هم در تکمیل گفته های رئیسی بیان نمود: ۸ هزار نفر هم با لنج وارد شدند و ۸ هم پرواز انجام شد خیلی ها وقتی به جزیره رسیدند ماسک ها را برداشته اند.
در پی هجوم مسافران به کیش و قشم در ایام اخیر، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود که وظایف محوله در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی پروازها انجام شده و اگر اعلام کنند آماده اعمال محدودیت در این حوزه هم هستیم.
ممنوعیت تردد خودرو به قشم
همتی استاندار هرمزگان هم گفته است: هیچ گونه خدماتی در پارک ها، بوستان ها، سواحل و همینطور در بنادر پل و چارک برای انتقال خودروی گردشگران به جزایر قشم و کیش عرضه نمی گردد. انتظار داریم مردم از سفر غیرضروری اجتناب کنند.
هجوم مسافران به استان هرمزگان، به علت باز شدن مدارس در نتیجه فرصت یافتن افراد برای سفر در ایام آخر آموزش های آنلاین، وجود تعطیلات بین هفته و امکان سفر از اواخر هفته قبل تا این هفته و همینطور کاهش آمار قربانیان کرونا سبب شده تا مردم تصور کنند تب کرونا فروکش کرده و می توانند در این فصل سرد سال به مناطق جنوبی کشور که گرم تر است و هوای معتدل تری دارد سفر کنند. همه این موارد به همراه برداشتن محدودیت های تردد سبب شده تا مردم به سمت نرمال سازی فراگیری کرونا روی بیاورند.
آیا وجود این علل کافی نبود تا مسؤلان پیشبینی چنین سفرهایی را از قبل داشته باشند؟ آیا تجربه چنین سفرهایی به شهرهای دیگر با وجود تعطیلات وسط هفته و کاهش آمار قربانیان آن شهرها و هجوم مسافران خسته از قرنطینه وجود نداشت که حالا اعلام می کنند چرا مردم به سفر رفته اند؟ آیا نمی شد محدودیت تردد بین استانی را کمی دیرتر بردارند؟ پس چرا جلوی چنین اتفاقی را نگرفتند؟


منبع:

1399/10/30
22:57:39
0.0 / 5
864
تگهای خبر: آموزش , اقامت , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بریونی